Kenzo Craigie następcą Hamiltona? 12-latek dołącza do Mercedesa

Kenzo Craigie
Kenzo Craigie

Kenzo Craigie to 12-letni kierowca, który właśnie podpisał kontrakt z Mercedesem. Jest na najlepszej drodze, żeby kiedyś zostać następcą Lewisa Hamiltona.

Kenzo Craigie to najnowszy nabytek Mercedesa. 12-letni kierowca dołączył do ekipy z Brackley na sezon 2023. To jeden z najbardziej obiecujących zawodników w świecie kartingu.

Zobacz: Lewis Hamilton nie spieszy się z podpisem. Schumacher potencjalnym następcą

Przez ostatnie lata rozwijał swoją karierę na Wyspach Brytyjskich, ale dzięki wsparciu Mercedesa będzie mógł wypłynąć na szersze wody i zabezpieczyć budżet na starty. Młody zawodnik nie bez powodu jest nazywany przez ekspertów następcą Lewisa Hamiltona.

Niemcy potrafią wyszukiwać młode talenty, czego przykładem jest kariera George`a Russella.

Praktycznie każdy zespół F1 prowadzi własną akademię talentów. To najszybsza droga, żeby zapewnić sobie zaplecze w postaci młodych i utalentowanych kierowców. Juniorzy Red Bulla i Ferrari osiągali w ostatnich latach spore sukcesy. Mercedes nie chce odstawać od tego grona.

W akademii Mercedesa dobrze zapowiadającym się talentem jest również 16-letni Kimi Antonelli. Włoch ma na swoim koncie szereg zwycięstw w niższych seriach wyścigowych, a w sezonie 2023 zamelduje się w mistrzostwach FRECA.

Frederik Vesti to kolejny zawodnik, który aktywnie korzysta ze wsparcia Mercedesa. Duńczyk jest bardzo blisko przejścia z F2, gdzie walczy o mistrzowski tytuł do wyższej klasy. Jakiś czas temu zespół dał mu możliwość sprawdzenia topowego bolidu na torze.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl