Kiedy odcinek The Grand Tour z Polski? Znamy datę premiery!

Kiedy odcinek The Grand Tour z Polski? Clarkson, May i Hammond tajemniczy!

The Grand Tour które jest doskonałą kontynuacją Top Gear było w Polsce! Kiedy trafi na ekrany odcinek nagrany w 2022 roku, gdy to Polska ugościła ekipę Amazon? Wtedy nakręcono między innymi wypadek Richarda Hammonda na Torze Poznań.

Kiedy odcinek The Grand Tour z Polski? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy uwielbiają oglądać poczynania wspaniałej trójcy! Przypomnijmy, że The Grand Tour niejako zastąpił Top Gear, nagrywane od 1977 roku. Oczywiście mowa tu o innej konwencji, z innymi prowadzącymi – początkowo Angela Rippon.

[AKTUALIZACJA]: The Grand Tour w Polsce. Znamy datę odcinka Eurocrash

W latach 90-tych w programie zasłynął Jeremy Clarkson, a od 2002 przyczynił się on do zmiany formatu tego tytułu. Na scenie stanęli Jeremy Clarkson, Richard Hammond i Jason Dawe, którego w roku 2003 zastąpił „Kapitan snuja”, czyli James May!

Po burzliwej sytuacji na planie, w której uczestniczył Clarkson prezenterzy zniknęli z anteny w 2015 roku. Próbowano kontynuować Top Gear z inną obsadą, jednak finał nastąpił już w 2016 roku, w 23 sezonie.

The Grand Tour!

Można było się spodziewać, że potencjał trzech ulubieńców publiki – nie tylko motoryzacyjnej – zostanie szybko spożytkowany. The Grand Tour ogłosił Amazon, który pozwolił kontynuować wspaniałe dzieło Brytyjczyków, w podobnym formacie, z tym samym doskonałym humorem oraz mocnym dystansem do świata, motoryzacji i przede wszystkim samych siebie.

The Grand Tour
The Grand Tour

Scandi Flick – to S05E01, czyli pierwszy odcinek 5 serii The Grand Tour!

Trzy legendy telewizyjne i trzy legendy z napędem na cztery koła! Richard w Subaru Impreza WRX STI V Limited (555 sztuk tylko dla Japonii), James May ubrany w żółte Mitsubishi Lancer Evo VIII i Jeremy w… Audi RS4! Perypetie były jak zawsze epickie, niestety James zakończył jedno z ujęć uderzając w ścianę tunelu, który przewidziano jako próba do porównania trzech wozów. Wyglądało bardzo groźnie i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie była to „ustawka” filmowa. Premiera tego odcinka The Grand Tour nastąpiła 16 września 2022.

Wypadek Hammonda na Torze Poznań

May nie był jedynym, który rozbił się w piątym sezonie. Dzwon na Torze Poznań odnotował bowiem Richard Hammond, kończąc jedno z okrążeń na bandzie. W sieci krążą zdjęcia, zobaczycie je również na rallyandrace w oddzielnym artykule.

Kiedy odcinek The Grand Tour z Polski?

W kwestii polskiego odcinka The Grand Tour trzymamy rękę na pulsie! Amazon w tej sprawie milczy, na kontach społecznościowych prezenterów cisza, o żadnym wycieku takiej informacji również nie wiemy. Czekamy jednak i postaramy się ogłosić sprawdzoną datę, gdy tylko ujrzy ona światło dzienne.

Aktualizacja: znamy datę premiery „polskiego” odcinka The Grand Tour!

Czy warto oglądać Farmę Clarksona?

Farma Clarksona to świetna propozycja, jeśli szukasz przyjemnej rozrywki dla całej rodziny. Nawet gdy obok na kanapie nie masz fanki motoryzacji, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiejskie poczynania Clarksona ją wciągną! Tej serii powstały już dwa sezony, a dziś czekamy na The Clarkson’s Farm S03E01! Sam Jeremy potwierdził już, że epizody powstały, sporo możemy zobaczyć też na jego instagramie. Na bieżąco publikuje on zdjęcia nowych zwierząt, nowych produktów, które jego farma spłodziła i różnych sytuacji jakie z pewnością wprawią nas w osłupienie!

Jeremy Clarkson Farma clarksona traktor ciągnik BBC Amazon

Zobacz również: Czy będzie trzeci sezon Farmy Clarksona? Amazon zerwał umowę z prezenterem.

Jeremy Clarkson o Meghan Markle

Pierwszy sezon otrzymaliśmy w roku 2021, drugi Amazon wypuścił 10 lutego 2023. W międzyczasie jednak Jeremy wygłosił niezbyt poprawny komentarz w kierunku Meghan Markle po premierze dokumentu „Harry & Meghan”. Amazon zerwał kontrakt z Clarksonem, jednak zapowiedział, że to na co umówił się do momentu fatalnej sytuacji zostanie zrealizowane.

The Grand Tour w Polsce. Kiedy premiera Eurocrash?

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May pojawili się nad Wisłą latem zeszłego roku. Duża część epizodu jest nakręcona w Polsce. W sumie trio przejechało ponad 2200 kilometrów przez Europę Wschodnią, zaliczając Polskę, Słowację, Węgry i Słowenię w samocchodach w stylu retro.

Amazon Prime w końcu ogłosił datę premiery The Grand Tour: Eurocrash. Premiera odcinka w piątek, 16 czerwca 2023 roku.