czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEKierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty! Grozi mu 30 tys. zł kary

Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty! Grozi mu 30 tys. zł kary

Kierowca Volkswagena Arteona w końcu zostanie ukarany za swoje zachowanie na drodze ekspresowej S7. Olsztyńska policja poinformowała, że czynności wyjaśniające w sprawie głośnego zdarzenia z sierpnia 2022 r. zostały zakończone, a kierowca usłyszał zarzuty.

Kierowca Volkswagena Arteona, który zepchnął na barierki kierowcę Seata Ibizy na drodze ekspresowej S7 pomiędzy Ostródą a Olsztynkiem w końcu usłyszał zarzuty. Do zdarzenia doszło 6 sierpnia 2022 r., a incydent został zarejestrowany przez kamerkę samochodową, a następnie opublikowany w internecie.

AKTUALIZACJA: Kierowca Arteona usłyszał surowy wyrok. Nie pomógł poszkodowanym i uciekł

Sprawa zbulwersowała opinię publiczną i nabrała rozgłosu. Uczestnicy zdarzenia i świadkowie jednogłośnie zeznawali, że sprawcą zdarzenia jest kierowca Volkswagena Arteona, który zajechał drogę kierowcy Seata. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

Komenda Miejska Policji w Olsztynie poinformowała w komunikacie prasowym, że „ustalenie i dotarcie do świadków zdarzenia oraz dowodów w tej sprawie nie było łatwe i wymagało czasu”. To usprawiedliwienie na trwające od kilku miesięcy czynności.

Policja informowała w toku postępowania o przesłuchiwanych świadkach z różnych części kraju oraz nagraniach z kamerek samochodowych przesyłanych przez uczestników ruchu. W rozwikłaniu sytuacji pomogły nagrania z kamer zainstalowanych przez GDDKiA oraz informacja od firmy leasingowej, do której należy pojazd.

Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty
Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty

Funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie parkował osobowy Volkswagen oraz adresy potencjalnych sprawców zdarzenia. Kierowcą Volkswagena Arteona okazał się 33-letni mieszkaniec Olsztyna. Usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa oraz niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Zobacz: Kierowca Volkswagena Arteona poszukiwany przez policję. Spowodował groźny wypadek

Mężczyzna nie przyznał się do stawianych zarzutów. Dlatego policja poinformowała o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu, który podejmie dalsze czynności w tej sprawie. Kierowcy grozi do 30 tys. zł grzywny. Dodatkowo sąd może podjąć decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy.

Jędrzej Stoner
Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE