czwartek, 2 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty! Grozi mu 30 tys. zł kary

Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty! Grozi mu 30 tys. zł kary

Kierowca Volkswagena Arteona w końcu zostanie ukarany za swoje zachowanie na drodze ekspresowej S7. Olsztyńska policja poinformowała, że czynności wyjaśniające w sprawie głośnego zdarzenia z sierpnia 2022 r. zostały zakończone, a kierowca usłyszał zarzuty.

Kierowca Volkswagena Arteona, który zepchnął na barierki kierowcę Seata Ibizy na drodze ekspresowej S7 pomiędzy Ostródą a Olsztynkiem w końcu usłyszał zarzuty. Do zdarzenia doszło 6 sierpnia 2022 r., a incydent został zarejestrowany przez kamerkę samochodową, a następnie opublikowany w internecie.

Przeczytaj koniecznie: Kierowca Volkswagena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Sprawa zbulwersowała opinię publiczną i nabrała rozgłosu. Uczestnicy zdarzenia i świadkowie jednogłośnie zeznawali, że sprawcą zdarzenia jest kierowca Volkswagena Arteona, który zajechał drogę kierowcy Seata. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

Komenda Miejska Policji w Olsztynie poinformowała w komunikacie prasowym, że „ustalenie i dotarcie do świadków zdarzenia oraz dowodów w tej sprawie nie było łatwe i wymagało czasu”. To usprawiedliwienie na trwające od kilku miesięcy czynności.

Policja informowała w toku postępowania o przesłuchiwanych świadkach z różnych części kraju oraz nagraniach z kamerek samochodowych przesyłanych przez uczestników ruchu. W rozwikłaniu sytuacji pomogły nagrania z kamer zainstalowanych przez GDDKiA oraz informacja od firmy leasingowej, do której należy pojazd.

Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty
Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty

Funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie parkował osobowy Volkswagen oraz adresy potencjalnych sprawców zdarzenia. Kierowcą Volkswagena Arteona okazał się 33-letni mieszkaniec Olsztyna. Usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa oraz niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Zobacz: Kierowca Volkswagena Arteona poszukiwany przez policję. Spowodował groźny wypadek

Mężczyzna nie przyznał się do stawianych zarzutów. Dlatego policja poinformowała o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu, który podejmie dalsze czynności w tej sprawie. Kierowcy grozi do 30 tys. zł grzywny. Dodatkowo sąd może podjąć decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Postawka
Jubileuszowy, 25. Rallye Monte-Carlo Historique już za nami. Tegoroczna edycja okazała się wielki sukcesem dla biało-czerwonych. Na...

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład w LMP2
Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym...

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae
McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach...

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Tarmac
Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny...

Partnerstwo z marką Stake gwoździem do trumny Alfa Romeo?

Stake
F1 to ogromny biznes, zaś kwestie sponsoringu czy partnerstwa medialnego to motor napędowy tego sportu. Nic więc...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here