Kierowcy Red Bulla i Alphatauri w starciu miniaturowych ciężarówek

153

Co do zasady kierowcy AlphaTauri nie mają zbyt dużych szans w bezpośredniej walce z mistrzowskim duetem Red Bulla. Dlatego by nieco wyrównać szanse zdecydowano się na zamianę maszyn. Zobaczcie jak Verstappen, Perez, Tsunoda oraz Lawson poradzili sobie za sterami… miniaturowych, japońskich ciężarówek Hondy!

Na chwilę przed startem Grand Prix Japonii na kanale Youtube Red Bulla pojawiło się dość ciekawe wideo. Max Verstappen i Sergio Perez stanęli do walki z Yukim Tsuondą i Liamem Lawsonem, rywalizując w serii wyzwań za sterami… miniaturowych „ciężarówek” Hondy. Zawodnicy musieli zmierzyć się ze slalomem i parkowaniem równoległym na czas, jazdą z zawiązanymi oczami na torze przeszkód oraz motoryzacyjną grą w samochodowe kręgle. Kto wygrał? Nie zdradzamy szczegółów, zachęcamy Was do sprawdzenia powyższego filmu.

Seans materiału przygotowanego przez ekipę Red Bulla pozwoli na nieco lepsze poznanie japońskiej kultury. Tzw. „Kei Trucks” są popularnym środkiem transportu w kraju kwitnącej wiśni. Ich skromne gabaryty i znakomite właściwości jezdne pozwalają dotrzeć dosłownie w każdy zakamarek nawet najciaśniejszej uliczki. Wbrew pozorom, te małe dostawczaki są bardzo pakowne. Ich „paka” w zupełności wystarczy do codziennego zaopotrzenia sklepu.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.