poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKierowcy wracają na Tor "Poznań"

Kierowcy wracają na Tor „Poznań”

Kierowcy wyścigowi po prawie dwumiesięcznej przerwie wracają na Tor „Poznań”. W dniach 8-10 sierpnia na poznańskim obiekcie odbędzie się 5. i 6. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski, 3. runda mistrzostw Polski Endurance, 5. i 6. runda Wyścigowego Pucharu Polski oraz 4. runda Kia Lotos Race.

To będzie już półmetek tegorocznej rywalizacji o mistrzowskie tytuły. Na razie trudno jeszcze przewidzieć kto będzie się cieszył ze zwycięstwa, dlatego najbliższe zawody jak zwykle mogą przynieść interesujące rozstrzygnięcia.

W klasie D4 do 3500 ccm liderem jest Bartosz Palusko (A. Wielkopolski – bmw M3), który dzięki wygranym w czerwcowych rundach w Poznaniu ma na swoim koncie 25 punktów. Drugi jest w tej klasyfikacji Jakub Glasse (A. Wielkopolski – bmw M3) z dorobkiem 20 pkt.

W klasie D4 powyżej 3500 ccm pozycję lidera zbudował jak na razie Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski – porsche 911 GT3), mający na koncie 21 punktów. Trzy punkty traci do niego Czech Jakub Knoll (mercedes SLS AMG). W obu klasach emocji na torze z pewnością nie zabraknie, podobnie jak w klasach 4 i 5 do 2000 ccm.

Ciekawie jest także w innych klasach. W dywizji narodowej klasie 1A liderem pozostaje Karol Wyka (A. Rzemieślnik – seicento), który ma tylko pół punktu przewagi nad drugim w klasyfikacji Krzysztofem Menclem (A. Wielkopolski – cinquecento). Z kolei w klasie 1N Maciej Garstecki (A. Wielkopolski – seicento) zgromadził 31 pkt. Niewielkie straty mają do niego Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski – seicento) – 28 pkt. i Łukasz Trzeciak (A. Kielecki – seicento) – 24 pkt.

W klasie 2 Mariusz Szkudlarek (A. Wielkopolski – renault clio) ma pięć punktów przewagi nad drugim Tomaszem Matuszkiewiczem (A. Wielkopolski – renault clio). W klasie 3 Jakub Sudoł (A. Wielkopolski – honda S2000) wygrał do tej pory trzy spośród czterech rund i zgromadził 38 pkt. Drugi w klasyfikacji Jakub Wyszomirski (A. Rzemieślnik – honda CR-Z) ma na swoim koncie 28 pkt.

Twarda walka toczy się w klasie 6. Na razie prowadzi Łukasz Rawecki (A. Wielkopolski – bmw 320) – 32 pkt., ale tuż za nim jest Leszek Patan (A. Wielkopolski – honda civic) – 31 pkt. W klasie 7 liderem pozostaje Dariusz Sołtysiak (A. Wielkopolski – bmw 635) z dorobkiem 16 punktów. Andrzej Noskalik i Dariusz Lisaj tracą do lidera po sześć punktów.

Po czerwcowych rundach na Torze „Poznań” liderem w klasie 4 został Jarosław Budzyński (A. Rzeszowski – porsche 911 GT3), który ma dwa punkty przewagi nad Markiem Wolfem (A. Wielkopolski – bmw M3). W klasie 5 trzy spośród czterech rund wygrał Mateusz Bartkowiak (A. Wielkopolski – bmw E30) i wyraźnie prowadzi z dorobkiem 38 pkt. Drugi w tej klasie jest Artur Obuchowski (A. Wielkopolski – bmw 318) i ma 27 punktów.

W klasie 8, czyli rywalizacji maluchów jest dwóch zdecydowanych liderów. W klasie 8-1 prowadzi Konrad Tadla (A. Wielkopolski), który ma już 50 punktów, a drugi w klasyfikacji jest Michał Ghany (A. Śląski) – 34 pkt. W klasie 8-2 wszystkie rundy wygrał Christophe Carion (A. Wielkopolski) i zgromadził 60 punktów. Paweł Wysmyk (A. Wielkopolski), który zajmuje drugie miejsce ma 32 punkty.

Po raz pierwszy w tym sezonie na Torze „Poznań” pojawią się kierowcy walczący w Kia Lotos Race, startujący autami Kia Picanto. Tutaj, tak jak w poprzednich sezonach, walka o zwycięstwo trwa do ostatniego wyścigu. Po rozegraniu trzech rund na czele jest trzech kierowców Automobilklubu Wielkopolski: 1. Karol Lubas – 368 pkt., 2. Karol Urbaniak – 359, 3. Piotr Parys – 349.

W piątek 8 sierpnia na Torze „Poznań” treningi w godzinach 11.30 – 18.30. W sobotę 9 sierpnia wyścigi od godziny 12.00 do 16.50. Natomiast w niedzielę 10 sierpnia wyścigi 11.30 do godz. 17.30. Sympatyków wyścigów samochodowych zapraszamy w nadchodzący weekend na Tor „Poznań”.

inf. pras.
fot. Agniess.pl

Poprzedni artykułMost czeka na GT3 Poland
Następny artykułWysokie loty nad MotoParkiem

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here