KJS Monte Calvaria 2022 powraca

Potwierdziły się przecieki o powrocie klasyka. Już można poinformować, że w Mazowieckim powraca klasyk dla kierowców amatorów czyli Rallye Monte Calvaria. Impreza zaplanowana jest na 19 lutego.

Monte Calvaria to już klasyczne wydarzenie z wieloletnią historią, pierwsza edycja odbyła się w 1964 roku! Nie bez powodu nawiązuje nazwą do słynnego Rajdu Monte Carlo bo miała to być impreza dla amatorów dająca im namiastkę rajdowej przygody w formie KJS. Organizator szykował zawsze ciekawe próby, a finałem był nocny odcinek na ulicach Góry Kalwarii. W „złotych latach” rajdowców witały tłumy na ulicach podwarszawskiej miejscowości.

Zobacz też: Harmonogram 54. Rally Monte Calvaria 2022

Ostatnie lata z powodów epidemicznych to kolejne odwołana Monte Calvarie. Nie bez przyczyny na odwołane edycje było również malejące zainteresowanie rajdami typu KJS, których w Warszawie i okolicy w całym roku można policzyć na palcach jednej ręki, nawet kiedy jeszcze nie było epidemii.

Zobacz pełną listę zgłoszeń

Teraz czas na powrót. Trasa jeszcze nie została opublikowana, ale już wiadomo, że uczestnicy będą częściowo jechali śladami Rajdu Barbórka. Więc zawitają na Autodrom Słomczyn gdzie wystartują na torze i na nowym szutrowym odcinku. Łącznie zaplanowano 16 prób. Więcej szczegółów wkrótce.

Start w sobotę 19 lutego o 8:15 z Góry Kalwarii.