KJS Św. Krzysztofa przeniesiony – jest nowa data

Organizator KJS Św. Krzysztofa poinformował dzisiaj, że wydarzenie odbędzie się w innym terminie. Impreza planowana była na najbliższą sobotę (17.09), jednak pięć dni przed startem Automobilklub Polski przeniósł ją o ponad miesiąc.

Nowa data to 22 października 2022 (sobota). Oficjalnym powodem są przedłużające się prace przy pozwoleniach na organizacje wydarzenia. Organizator zapowiada odcinki drogowe, a te jak wiadomo potrzebują stosu formalności do urzędów, policji i straży pożarnej.

Zobacz także: „Maksymiuk na Maxa!” Zmiana terminu KJS Św. Krzysztofa [felieton]

„Organizator czyni starania, aby wszystkie próby zostały rozegrane na wyłączonych z ruchu odcinkach drogowych i miały charakter mini OS’ów.
Ze względu na nowe trasy uzyskanie wszystkich zgód od lokalnych władz wiążę się z koniecznością przygotowania i zatwierdzenia bardzo rozbudowanej dokumentacji.”

Tym sposobem najbliższy weekend w Warszawie będzie należał do Autodromu Słomczyn i toru Modlin gdzie odbędą się Classicauto Cup i Puchar Toru Modlin. Niestety obie imprezy zostały zaplanowane na ten sam dzień czyli niedzielę (18.09).