poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaWyścigiKlara Kowalczyk w "F1 kartingu". 12-latka idzie śladem Verstappena i Kubicy

Klara Kowalczyk w „F1 kartingu”. 12-latka idzie śladem Verstappena i Kubicy

Klara Kowalczyk to druga kartingowa wicemistrzyni Polski. Właśnie dołączyła do prestiżowej ekipy CRG. Występy w barwach fabrycznego zespołu zaliczyli w swojej karierze tacy kierowcy jak Max Verstappen, Lewis Hamilton czy Robert Kubica.

Klara Kowalczyk wystartowała pod koniec stycznia w kartingowej serii WSK, o której mówi się „F1 kartingu”. Występują w niej najlepsi kierowcy z całego świata. 12-latka z Polski nie zatrzymuje się, bowiem jej program startów obejmuje mistrzostwa Europy i świata.

Zobacz: Sprintem przez sezon. Podsumowanie KMP 2022

Klara Kowalczyk w sezonie 2023 startuje w kategorii OK Junior, reprezentując barwy fabrycznego zespołu CRG. To jeden z największych producentów w kartingowym świecie. Wystarczy wspomnieć, że dekadę temu występował w tym zespole Max Verstappen, kiedy zdobywał tytuł kartingowego mistrza świata.

Przeczytaj koniecznie: Murański bierze wszystko w Bydgoszczy. Szybka Olkucka

Póki co – w Champions Cup – debiutantka zakwalifikowała się do fazy finałowej, a w prefinale A zajęła 11. miejsce. Warto zaznaczyć, że w wyścigu młoda Polka awansowała o 10 pozycji. W finale dojechała do mety na 18. miejscu, ale po drodze przebiła się o 16 pozycji.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

W drugim wyścigu – pierwszej z czterech rund Super Master Series, Klara zakwalifikowała się do rundy finałowej. Skończyła na prefinale A, w którym zajęła 27. miejsce. Ostatecznie ukończyła zawody na 49. miejscu spośród 89 zawodników w kategorii OK Junior. Jest jedną z dwóch dziewczyn w stawce 50 najlepszych zawodników z całego świata.

Polski Związek Motorowy nominował Klarę Kowalczyk jako jednego z dwunastu zawodników wybranych spośród członków kadry narodowej. Jest jedyną dziewczyną e tej ekipie. Oprócz tego polska federacja wyznaczyła ją do startów w Akademii Kartingowej FIA.

12-latka ma sprecyzowane plany, co do swoich występów w kartingu. Chce zostać profesjonalnym kierowcą, a do tego ma świadomość, do jakiego zespołu trafiła. Oprócz aktualnego mistrza świata F1, w CRG występowali wcześniej tacy zawodnicy, jak: Lewis Hamilton, Nico Rosberg oraz Robert Kubica.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Klara Kowalczyk (@klarasupersprint)

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

WRC Rajd Sardynii 2023! – „Jumps & max attack!!”

Rajd Sardynii 2023
Opada kurz po szutrach Rajdu Sardynii! Na włoskich odcinkach specjalnych najszybsi byli Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe....

Wielki szlem Verstappena w Grand Prix Hiszpanii

Verstappen_Grand Prix Hiszpanii
Max Verstappen odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya. Holender po starcie z pole...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here