Klasa GOŚĆ w imprezach amatorskich – kosmetyczne zmiany w 2022

Nowy Regulamin dla Imprez Amatorskich w sezonie 2022 ma pewne zmiany w sposobie klasyfikowania zawodników z licencjami sportowymi czyli uczestników klasy GOŚĆ.

Spodziewaliśmy się skasowania tej klasy i klasyfikowania wszystkich według pojemności. Jednak nowy regulamin wprowadził tylko kosmetyczne zmiany. Zawodnicy z aktualnymi licencjami nadal będą klasyfikowani jako „GOŚĆ” poza generalką i klasami pojemnościowymi.

Zobacz także: Regulamin KJS, SJKS, Super Sprint – zmiany 2022

To co się zmieniło na 2022 rok?

Nowością jest indywidualna zmiana przez danego organizatora dla zawodników, którzy nie przedłużali swojej licencji. To zdjęcie wiecznego powiązania z klasą „GOŚĆ” dla tych co kiedyś startowali w rajdach czy wyścigach, a obecnie już tylko okazyjnie biorą udział w imprezach amatorskich. Do zeszłego roku, czy mieli przedłużoną licencję, czy nie startowali nawet 10 czy 15 lat musieli jechać poza klasyfikacją generalną.

Obecnie jeśli organizator uwzględni taką zmianę w swoim regulaminie ramowym będą mogli jechać z innymi uczestnikami. Warunkiem jest, że ich licencja RN, R czy B,C nie została przedłużona od dwóch lat. Nie tyczy się to licencji pilota, driftera czy kartingowej, które nawet aktualne mogą zostać wliczone do generalki. Oczywiście pod warunkiem, że dane wydarzenie ma taki zapis w regulaminie.

Jako, że jest to zasada, którą organizator może sam definiować, dlatego należy dokładnie sprawdzić regulamin przez zapisem do imprezy. A sam udział kierowcy licencjonowanego w imprezie amatorskiej poza klasyfikacją GOŚĆ może zakończyć się zawieszeniem licencji do końca sezonu.

Nowy regulamin znajdziesz tutaj