poniedziałek, 17 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKlasa historyczna w Tarmac Masters

Klasa historyczna w Tarmac Masters

Według nieoficjalnych informacji w sezonie 2021 jedną z nowości w cyklu Marten Tarmac Masters będzie nowo utworzona klasa.

Regulamin cyklu zostanie opublikowany na dniach, ale są już przecieki od organizatorów o nowościach w sezonie 2021. Ma pojawić się nowa klasa – samochodów historycznych. Póki co nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu ze strony organizatora, ale sporo wskazuje, że ten pomysł zapewne już niedługo stanie się faktem.

Prawdopodobnie nowa klasa będzie częścią Rajdu Okręgowego, bowiem większość załóg startujących w historykach to duety znane przede wszystkim z tras Motul HRSMP. Ciekawe jest zarówno to, jaka będzie frekwencja, ale z pewnością o to nie trzeba będzie się martwić w przypadku takiego cyklu jakim jest Tarmac Masters.

Kilka rund tegorocznego kalendarza odbywa się przed rundami Motul HRSMP zatem jest spora szansa, że historyczne załogi zagoszczą na dolnośląskich trasach najpopularniejszych rajdów dla amatorów w Polsce.

Co prawda taka klasa po części już istniała, ale tworzono ją wyłącznie dla pojedynczych załóg, które startowały historykami. Podczas pierwszej rundy zeszłorocznej edycji w tej klasie rywalizowały dwie załogi. Marek Suder i Marcin Kowalik jadący Fordem Escortem WRC. Drugim duetem był – także startującym samochodem ze stajni Gazmot Motorsport – Michał Lusiak z Sylwią Zaborowską. Ta mieszana para jeździła Fordem Sierrą Cosworth. Do mety dojechał tylko Marek Suder z Marcinem Kowalikiem tym samym odnosząc samotne zwycięstwo w tej kategorii. Była to jedyna okazja, aby zobaczyć załogi rywalizujące w klasie HISTO, ponieważ już na kolejnych trzech rundach nie było nikogo chętnego na start historykiem.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DARVIT 9 Walimska Zimówka 22-23.01.2022

DARVIT 9 Walimska Zimówka
DARVIT 9 Walimska Zimówka - przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące imprezy, która odbędzie się na odcinkach...

SuperOES Tor Poznań – runda 6 – wyniki i on-board

SuperOES Tor Poznańa
SuperOES na Torze Poznań kończy sezon 2021 szóstą rundą, 15 stycznia 2022. W klasyfikacji generalnej znalazło się...

Hyundai, Ford i Toyota zaprezentowały hybrydowe auta WRC Rally1

Podczas oficjalnej prezentacji w Salzburgu w futurystycznym budynku należącym do Red Bulla - Hangar 7 auta hybrydowe...

3 rotorowy silnik wankla i 11.000rpm w Peugeocie 205

Terenowy Peugeot 205 Proto z centralnie zamontowanym 3 rotorowym silnikiem wankla 20B. Kręci się do 11.000 obrotów....

Ford Puma Rally1 Hybrid – testy przed Monte Carlo

Zimowe testy Forda Pumy Rally1 Hybrid przed Rajdem Monte Carlo 2022. A poniżej część druga z nocnym...

NAJPOCZYTNIEJSZE