piątek, 22 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKlasa RETRO nowością w SMT

Klasa RETRO nowością w SMT

Jak informuje serwis np126p.pl już w tym sezonie organizatorzy Samochodowych Mistrzostw Tychów utworzą klasę RETRO dedykowaną dla polskich konstrukcji i nie tylko.

Kategoria RETRO zagości na trasy Toru Fiata znajdującego się nieopodal Tych. Tamtejszy cykl SMT organizowany przez Automobilklub Ziemi Tyskiej cieszy się dużą popularnością wśród amatorów jak i licencjonowanych zawodników. W klasie RETRO będą mogły wystartować samochody z homologacją albo z datą produkcji sprzed 31.12.1990r.

Do startów dopuszczone zostaną także samochody polskiej konstrukcji, czyli Fiat 126p/125p czy też Polonez, bez względu na rocznik. Co istotne silniki w zgłoszonych autach będą musiały pozostać fabryczne lub w wersji homologowanej przez FIA albo PZM.

Pierwsza runda cyklu SMT rusza już 7 marca, a na starcie stanie maksymalna ilość załóg w tym Grzegorz Kozera za kierownicą Fiata 125p!

 

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3. Rally Radków 2021 – filmowe podsumowanie finału TM

Na ostatniej w tym sezonie rundzie z cyklu Marten Tarmac Masters, zabrakło może aut klasy Rally2, ale...

Szansa na podium!

Ostatnia runda European Le Mans Series odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 października na torze Autódromo Internacional...

Super Sprint Żyraków

Zdradliwe szykany na trasie Super Sprintu o Puchar Wójta Gminy Żyraków czyli 9 runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego...

Czy Toyota GR Yaris może się stać autem kultowym?

Kuba Przygoński Toyotę GR Yaris przetestował już wielokrotnie na torze, a ostatnio auto towarzyszyło mu w załatwianiu codziennych spraw. “To...

Time Attack Trophy 2021 III runda – ZAPISY

Time Attack Trophy - zapisy
Trwają zapisy na trzecią, finałową rundę cyklu Time Attack Trophy 2021. PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI 2021 odbędzie się w...

NAJPOCZYTNIEJSZE