piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKlasyczna Celica na szutrową część sezonu

Klasyczna Celica na szutrową część sezonu

Przed nami 41. Rajd Podlaski na luźnej nawierzchni. To ulubione przez publiczność odcinki specjalne. Widowiskowe trasy wymagają wyjątkowej oprawy. Klasyczna Toyota Celica załogi Paweł Wysocki i Oskar Tichanowicz będzie jednym z kilku klasycznych rodzynków na trasie Podlaskiego.

Impreza z bazą w Białymstoku rozpocznie szutrową część sezonu. Podczas dwóch dni zmagań zawodnicy będą mieli do pokonania 106,50 kilometrów oesowych. HRSMP będzie reprezentowane przez cztery klasyczne rajdówki z napędem na obie osie, w tym właśnie prezentowana Celica.

Pawła cześć kibiców rajdowych kojarzy ze startów w bardzo ciekawych i rzadkich historycznych autach. Zaczynał od Peugeota 205 1.9 GTi w rajdach okręgowych i wyścigach górskich. Później zaczął starty w HRSMP za kierownicą Renaulta 5 GT Turbo oraz tylnonapędowej Toyocie Corolli AE86. Aktualnie od czterech sezonów startuje Toyotą Celicą GT4 model st205. W zeszłym roku na koniec sezonu RSMP uplasował się na trzecim miejscu w klasie HR2. Paweł dziesięciokrotnie stawał także na starcie Rajdu Barbórka i często kończył je z sukcesami. Najbardziej nietypowe samochody którymi startował to rajdowy Datsun 280z z 1976r w wyżej wymienionej Barbórce czy Toyota Corolla te27 z 1971r.

Ciekawostką jest to że Paweł sam odpowiedzialny jest za przygotowanie samochodów którymi startuje. Zawsze jego rajdówki były na najwyższym poziomie co może świadczyć o tym że większość jego byłych samochodów startuje z powodzeniem w rajdach historycznych za granicą. Aktualnie pracuje nad kolejnym unikatowym projektem a jest nim rajdowa a-grupowa Toyota Celica GT4 ST165 z 88r.

Rajd Podlaski jest dopiero początkiem szutrowej przygody. Bowiem załoga szykuje się do startu w kluczowej imprezie sezonu czyli Rajdzie Polski.

 

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE