środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKlaudia Podkalicka będzie odpowiadać za .... fotoradary

Klaudia Podkalicka będzie odpowiadać za …. fotoradary

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o mianowaniu nowego zastępcy Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Nowym zastępcą została Klaudia Podkalicka. Nie jest to zbieżność nazwisk. Klaudia to były kierowca rajdowy.

Największe osiągnięcia sportowe uzyskała w rajdach terenowych. Jest także instruktorem bezpiecznej jazdy. Wielokrotnie wypowiadała się także w programach telewizyjnych jako ekspert przy okazji różnych zawiłości prawno drogowych lub wypadków.

Tym razem jednak wystąpiła w zupełnie nowej roli. Została mianowana na zastępcę Głównego Inspektora Transportu Drogowego. W zakresie jej odpowiedzialności będzie nadzór nad Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym czyli np. odcinkowymi kontrolami prędkości.

Jak ta instytucja określa swoje zadania: „Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) to komórka organizacyjna Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Została ona utworzona w celu prowadzenia nadzoru nad ruchem drogowym. CANARD, dzięki automatycznej rejestracji wykroczeń, ujawnia naruszenia przepisów w zakresie przekraczania przez kierowców ustalonych limitów prędkości oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.”

Klaudia wielokrotnie wypowiadała się w opozycji do pomysłów zwiększania kar słusznie podkreślając, że najpierw trzeba zmienić sposób szkolenia albo chociaż doszkalania kierowców. Bo to tutaj mamy największy problem i zwiększanie kar czy nakładanie kolejnych ograniczeń nic nie zmieni.

– „Główny problem nie leży w prędkości, ale w tym, że jesteśmy niedoszkoleni. Brakuje miejsc do szkolenia młodych ludzi, żeby mogli się wyładować za kierownicą – uważa. – Statystycznie faktycznie mamy najwięcej wypadków i coś trzeba z tym zrobić, ale niekoniecznie wprowadzać takie ograniczenia” – dodaje.

wypowiedź dla TVN24 odnośnie zwiększania kar dla kierowców

Czy posiadanie „swoich” na wysokich stanowiskach państwowych może pomóc ruszyć trochę temat motorsportu do przodu w Polsce, czy chociażby rzucić świeże światło na zmiany w szkoleniach i egzaminach na kierowców. Na tym stanowisku może być niestety trudno. Temat bezpieczeństwa to często pretekst do dokręcania śruby kierowcom i stawiania kolejnych puszek powodujących, że jedziemy patrząc się na licznik, a nie na otoczenie.

Co z tego wyjdzie? Mamy pewne nadzieje, ale niestety i obawy. Czas pokaże.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here