wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKlimek bezkonkurencyjny w niedzielnym Maluch Trophy

Klimek bezkonkurencyjny w niedzielnym Maluch Trophy

Oskar Klimek powtórzył swój sobotni sukces w niedzielę, odnosząc zwycięstwo w wyścigu Maluch Trophy. Nie miał on dla siebie rywali, po tym jak Kamil Osóbka musiał wycofać się z rywalizacji.

Niedzielny start został zadedykowany pamięci zmarłego w ubiegłym roku zawodnika Maluch Trophy Henryka Pinisa, co zawodnicy uczcili przed wejściem do samochodów minutą ciszy.

Podobnie jak poprzedniego dnia, Klimek wystartował z pole position, a Osóbka w drugim samochodzie dywizji 2 nie wziął udziału w kwalifikacjach, decydując się na start z końca stawki. Wicelider klasyfikacji generalnej szybko przebijał się do przodu, lecz defekt samochodu spowodował, że musiał zjechać do boksów i nie pojawił się już ponownie na torze.

Po zaciętej i trwającej od startu do mety rywalizacji, zwycięstwo w dywizji 1 odniósł Mirosław Janduła, pokonując Michała Szlachtę o zaledwie 0,146 sekundy. Przez większość dystansu kontakt z tą dwójką miał Tomasz Koza, lecz ostatecznie stracił do nich trzy sekundy.

W dywizji 0 wygrał Jacek Chojnacki, a podium uzupełnili Jakub Dałek i Marek Kurzętkowski, których na mecie dzieliło tylko 0,056 sekundy.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE