Klimek bezkonkurencyjny w niedzielnym Maluch Trophy

Fot. Tomasz Kubiak

Oskar Klimek powtórzył swój sobotni sukces w niedzielę, odnosząc zwycięstwo w wyścigu Maluch Trophy. Nie miał on dla siebie rywali, po tym jak Kamil Osóbka musiał wycofać się z rywalizacji.

Niedzielny start został zadedykowany pamięci zmarłego w ubiegłym roku zawodnika Maluch Trophy Henryka Pinisa, co zawodnicy uczcili przed wejściem do samochodów minutą ciszy.

Podobnie jak poprzedniego dnia, Klimek wystartował z pole position, a Osóbka w drugim samochodzie dywizji 2 nie wziął udziału w kwalifikacjach, decydując się na start z końca stawki. Wicelider klasyfikacji generalnej szybko przebijał się do przodu, lecz defekt samochodu spowodował, że musiał zjechać do boksów i nie pojawił się już ponownie na torze.

Po zaciętej i trwającej od startu do mety rywalizacji, zwycięstwo w dywizji 1 odniósł Mirosław Janduła, pokonując Michała Szlachtę o zaledwie 0,146 sekundy. Przez większość dystansu kontakt z tą dwójką miał Tomasz Koza, lecz ostatecznie stracił do nich trzy sekundy.

W dywizji 0 wygrał Jacek Chojnacki, a podium uzupełnili Jakub Dałek i Marek Kurzętkowski, których na mecie dzieliło tylko 0,056 sekundy.