wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKlimek wygrywa pierwszy wyścig Maluch Trophy

Klimek wygrywa pierwszy wyścig Maluch Trophy

Lider klasyfikacji generalnej dywizji 2 Oskar Klimek odniósł swoje czwarte zwycięstwo w sezonie 2022 Maluch Trophy. Stosunkowo niewielką różnicą pokonał w sobotnim wyścigu na Torze Poznań zwycięzcę dywizji 1 Macieja Wielgosza.

Po wygraniu kwalifikacji, z pole position wystartował Kamil Osóbka. Szybko jednak okazało się, że jego samochód nie spisuje się zgodnie z oczekiwaniami i na koniec pierwszego okrążenia liderem był już Klimek, ruszający z szóstego pola.

Klimek nie oddał już prowadzenia do samego końca, odnosząc kolejne zwycięstwo i umacniając się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej. Drugi na mecie był Maciej Wielgosz, który odniósł tym samym swoje drugie w tym roku zwycięstwo w dywizji 1. Pokonał on Michała Szlachtę i Mirosława Jandułę. Zwycięzca kwalifikacji w swojej klasie Qba Sykucki dojechał na czwartej pozycji i piątej w klasyfikacji generalnej, przed Grzegorzem Sochą, Tomaszem Kozą i Maciejem Knapińskim.

Pomimo otrzymania kary drive-through, najlepszy w dywizji 0 był startujący gościnnie jako VIP Jakub Litwin. Przyjechał na metę 15 sekund przed Markiem Kurzętkowskim, a podium uzupełnił Jakub Dałek. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Jacek Chojnacki był czwarty.

Osóbka zdołał dojechać do mety jako ostatni sklasyfikowany zawodnik, dzięki czemu zaledwie drugi raz w tym sezonie dopisał sobie punkty do łącznej klasyfikacji.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

31 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE