niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKlimek wygrywa trzeci z rzędu wyścig Maluch Trophy

Klimek wygrywa trzeci z rzędu wyścig Maluch Trophy

Oskar Klimek pozostaje niepokonany po trzech wyścigach sezonu 2022 Maluch Trophy. Lider klasyfikacji generalnej pewnie odniósł kolejne zwycięstwo, korzystając na awarii Kamila Osóbki.

Klimek startował z pole position, mając obok siebie Macieja Wielgosza. Obu wyprzedził jednak Osóbka, który w przeciągu pół okrążenia awansował z czwartej na pierwszą lokatę, objeżdżając po drodze także Qbę Sykuckiego. Klimek był drugi, trzecie miejsce utrzymał Sykucki, a Wielgosz spadł na czwartą pozycję.

Osóbka i Klimek – jedyni startujący w dywizji 2 – w szybkim tempie odjeżdżali od rywali w wolniejszych samochodach. Na trzecim okrążeniu doszło do zmiany pozycji i Klimek powrócił na prowadzenie. Był to dopiero początek problemów Osóbki, który nie wytrzymał tempa i na kolejnym kółku został wyprzedzony przez Wielgosza, a na koniec piątego okrążenia zjechał do boksów.

Klimek od tego momentu mógł być pewny swojego trzeciego z rzędu zwycięstwa w tym sezonie, a walka o zwycięstwo w dywizji 1 stała się jednocześnie rywalizacją o drugą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Tę ambitnie toczyli przez cały wyścig Wielgosz z Sykuckim, a różnica pomiędzy nimi na mecie kolejnych okrążeń rzadko kiedy przekraczała jedną dziesiątą sekundy. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Wielgosz, wygrywając różnicą 0,062 sekundy. Czwarte miejsce i podium w dywizji 1 wywalczył Michał Szlachta, za którym uplasowali się Grzegorz Socha, Tomasz Koza, Mirosław Janduła, Maciej Knapiński i Jan Lewandowski.

Zwycięstwo w dywizji 0 odniósł Jacek Chojnacki, pokonując Marka Kurzętkowskiego i Jakuba Dałka. Kolejne pozycje zajęli Piotr Małycha, Paweł Krakowski, Jarosław Matuszak, Aleksandra Osowska i Marek Szymczyk.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE