czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyCross CountryKobieca załoga Overlimit liderem wśród Polaków na Rallye Breslau

Kobieca załoga Overlimit liderem wśród Polaków na Rallye Breslau

Patrycja Brochocka i Karolina Zysnarska z zespołu Overlimit, jadące CanAmem Maverick, są jedyną w 100% kobiecą załogą wśród setek zawodników biorących udział w tegorocznej edycji kultowego maratonu Rallye Breslau. Choć w tym składzie i tym pojazdem startują tu po raz pierwszy, to już pokazały, co potrafią – po dwóch pierwszych etapach rajdu panie są najszybszą polską załogą w rajdzie!

Rallye Breslau jest największym rajdowym maratonem rozgrywanym w Polsce. Co roku gromadzi na starcie setki zawodników startujących samochodami, pojazdami SSV, ciężarówkami, a także na motocyklach i quadach. W tym roku na trasach Rallye Breslau ściga się aż 268 pojazdów! Najliczniejsze w tej stawce są pojazdy SSV – startuje nimi 75 załóg. Wśród nich są Patrycja Brochocka i Karolina Zysnarska z Overlimit, które są jedyną (!) w 100% kobiecą załogą w całym rajdzie. Patrycja ma już na koncie kilka udanych startów w tym maratonie, jednak po raz pierwszy startuje w nim z Karoliną w roli pilota. To także pierwsza edycja Rallye Breslau, w której Patrycja zasiada za kierownicą CanAma Maverick. Obie panie bardzo czekały na ten rajd, bo mogą się tutaj zmierzyć w trudnych, poligonowych warunkach z całą armią rywali. Już pokazały kobiecą siłę, bowiem po dwóch pierwszych etapach rajdu, rozgrywanych na historycznych trasach w Żaganiu, są liderkami wśród polskich załóg. Już na tym etapie awarie czy błędy nawigacyjne wykluczyły z walki część zawodników, nie brakowało też niebezpiecnych sytuacji. Patrycja Brochocka i Karolina Zysnarska nie dość, że świetnie sobie radzią z tymi ciężkimi warunkami, to jeszcze pokonują trasy bardzo dobrym tempem. Po przejechaniu ok. 250 km oesowych zajmują 9 miejsce w kategorii SSV (na 75 pojazdów) i 16 w klasyfikacji generalnej (na 119 aut).

Widzimy, że organizator robi wszystko, żeby przeprowadzić Rajd Breslau w atrakcyjny sposób, jestem pełen uznania, ze w ogóle rajd się odbywa w tych trudnych czasach. Jednak ta ogromna ilość załóg – pamiętajmy, że to największy maraton w Europie – na stosunkowo krótkich odcinkach powoduje zbyt dużą ilość niebezpiecznych sytuacji. Jestem wręcz zachwycony postawa dziewczyn! Widać duże już doświadczenie Patrycji i ogromną wolę walki Karoliny. Notują świetne czasy, prezentują równe, ale naprawdę szybkie tempo. Ich wyniki to nie przypadek – mówi Krzysztof Wicentowicz, menadżer zespołu Overlimit.

Rallye Breslau wystartował w niedzielę. Rozpoczął się krótkim prologiem, po czym zawodnicy spędzili dwa pełne dni na trasach poligonu w Żaganiu, na króre rajd powrócił po latach przerwy. Dla większości załóg te tereny są zupełnie nieznane, a organizator dodatkowo nie oszczędził im pułapek nawigacyjnych, więc wiele z nich błądziło na trasie. Patrycja i Karolina uniknęły tych problemów, ale na wtorkowym etapie rajdu musiały sobie radzić z niebezpiecznymi sytuacjami, spowodowanymi przez błędy innych.

Dzisiaj miałyśmy kilkanaście sytuacji, kiedy to inni zawodnicy wyjeżdżali nam z naprzeciwka czy gdzieś z boku. To stresujące, ale starałyśmy się nie rozpraszać i robić swoje, w końcu nasz CanAm nie sprawiał najmniejszych problemów i musiałyśmy to wykorzystać – mówi Patrcyja Brochocka.

O bezawaryjność CanAma dbają mechanicy Overlimit, którzy wkładają całe swoje siły i serce w przygotowanie pojazdu. Dzięki temu załoga może skupić się na walce z trudnym terenem i równie trudną nawigacją. Okazało się, że debiutująca na tych trasach Karolina Zysnarska, która w tym roku rozpoczęła swoją przygodę w roli pilota, doskonale spisuje się jako nawigator.

Zdajemy sobie sprawę, ze większość rajdu dopiero przed nami, ale to świetne uczucie być pierwszą polską załogą w największym, europejskim rajdzie. Cokolwiek się nie wydarzy nikt już nam tego uczucia nie odbierze – cieszy się Karolina Zysnarska.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE