Kolejna polska załoga rusza na Mistrzostwa Słowacji

Foto:foto.sk

Michał Tochowicz i Piotr Białowąs zgłosili Peugeota 208 Rally4 na pierwszą odsłonę Słowackiego czempionatu, czyli OMV Maxxmotion Rally SlovakiaRing.

Wiadomo już, że w pierwszym rajdzie zaliczanym do Rajdowych Mistrzostw Słowacji zobaczymy dwie polskie załogi. Oprócz wspomianego Michała Tochowicza i Piotra Białowąsa, na SlovakiaRingu zobaczymy też Macieja Lubiaka i Grzegorza Dachowskiego, którzy zapowiedzieli powrót do Hyundaia i20 R5.

Dla Tochowicza i Białowąsa będzie to drugi start w tej imprezie. Przed rokiem załoga zakończyła rywalizację zwycięstwem w klasie 5 oraz wyśmienitą drugą lokatą w „ośce”, mimo, że to był ich debiut w samochodzie klasy Rally4 .

Po starcie w I Tor Modlin Rally Show zakończonym na drugiej pozycji w klasie R2 oraz kilku treningowych występach na torze w Koprivnicy duet ten zaliczy już czwarty wspólny start.

Foto:foto.sk

Przypominamy, że tegoroczne Mistrzostwa Słowacji ruszą już za niecały miesiąc. Harmonogram pierwszej rundy podzielony jest na dwa etapy o łącznej długości 135 km.