czwartek, 23 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKolejna zagraniczna załoga wystartuje w Tarmac Masters

Kolejna zagraniczna załoga wystartuje w Tarmac Masters

Czeska stajnia Orsak Rally Sport na 5. Tech-Mol Rally otwierający nowy sezon cyklu Marten Tarmac Masters organizowanego przez Global Sport zgłosiła Forda Fiestę w specyfikacji Rally4 dla Daniela Poláška.

Daniel Polášek w ostatnim czasie miał okazję, aby sprawdzić swoje umiejętności oraz nową dla siebie konstrukcję, od polskiego oddziału M-Sportu, na odcinku testowym w Ścinawce. Wraz z Erikiem Caisem przygotowywał się do startu w Kowax Valašská Rally Valmez – inauguracyjnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Czech.

Młody i obiecujący czeski kierowca pojedzie w klasie PRO liczącej ponad dziewięć duetów w samochodach klasy R5 oraz Rally2. Dodatkowym emocją nadaje fakt, że będzie on rywalizował z Martinem Kočim również startującym Fordem Fiestą Rally4.

Udany początek sezonu

Polášek i jego pilotka, Katerina Janovská mają za sobą już dwa tegoroczne starty w Blaufränkischland Rallye oraz wyżej wspomnianej Kowax Valašská Rally Valmez. W czasie domowego występu po mimo kilku przygód zanotowali drugi rezultat w klasie 6 oraz szósty wynik w klasyfikacji generalnej 2WD.

W ostatnim czasie na wirtualną listę zgłoszeń inauguracji sezonu Rajdów Okręgowych na Dolnym Śląsku trafili również Michał Lusiak w Fordzie Sierze Cosworth reprezentujący zespół Gazmot Motorsport oraz zdobywca tytułu mistrzowskiego w debiutanckim sezonie klasy HR BMW, czyli Jakub Wolski.

Foto:ART of Foto.pl-Bartłomiej Żywarski

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

IX SuperOES Kielce – mapa próby

IX Superoes Kielce
IX SuperOES na Torze Kielce już pojutrze! W sobotę 24 września. Pojawiła się mapa próby. Znów będzie...

Toyota Gazoo Racing z nową bronią na Dakar 2022

TOYOTA GAZOO Racing wystawi cztery załogi w nadchodzącym Rajdzie Dakar, który wystartuje 2 stycznia 2022 roku w...

NAJPOCZYTNIEJSZE