Kolejna załoga z Mistrzostw Polski treningowo w Tarmac Masters

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski w najbliższą sobotę 20 kwietnia wystartują w Tech-Mol Rally, który jest pierwszą rundą rajdowego cyklu Tarmac Masters. Rajd z bazą w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku to idealny teren do owocnych przygotowań do Rajdu Świdnickiego. Oba rajdy zlokalizowane są blisko siebie co przekłada się na bardzo podobną charakterystykę odcinków specjalnych.

Wicemistrzowie Polski klasyfikacji generalnej postanowili skorzystać z możliwości dobrego treningu i pojawia się Skodą Fabia Rally2 Evo na stracie w Nowej Rudzie. Będzie to też pierwszy start z nowym serwisem K Rally Team i pierwsza okazja do poznania się z mechanikami w bojowych warunkach. Dzień wcześniej Byskiniewicz i Siatkowski mają zaplanowane pierwsze tegoroczne testy Skody Fabii.

Zobacz także: Tarmac Masters 8. Tech-Mol Rally – harmonogram

Łukasz Byskiniewicz: „Nie mogłem się doczekać tego momentu, gdy z Danielem ponownie zasiądziemy w samochodzie rajdowym. Ostatni raz Skodą Fabią Rally2 Evo jechaliśmy pod koniec września. Przerwa była więc dość długa, a głód jazdy jest ogromny. Tym bardziej się cieszę, że wreszcie zakładamy kombinezony, kaski, zapinamy pasy i wracamy na odcinki specjalne. Uważam, że start w Tech- Mol Rally to świetny trening przed Rajdem Świdnickim, ponieważ charakterystyka tras jest bardzo zbliżona. W najbliższy weekend chcemy przede wszystkim rozjeździć się, przypomnieć sobie rajdowe tempo i dotrzeć się z nowym serwisem K Rally Team kierowanym przez Pawła Pazia. W ostatnich dniach mechanicy włożyli wiele energii w jak najlepsze przygotowanie naszej Skody Fabii Rally2 Evo. Sam rajd zapowiada się bardzo ciekawie. Do zawodów zgłosiły się także inne topowe załogi z RSMP, więc będzie to też okazja do przywitania się z kolegami, z którymi walczyć będziemy o punkty w Mistrzostwach Polski. Dzień przed startem mamy zaplanowany dzień testów.”

Daniel Siatkowski: „Rozpoczynamy nowy rajdowy sezon. Tydzień przed inauguracją RSMP postanowiliśmy wystartować w pierwszej rundzie Tarmac Masters z bazą w Nowej Rudzie. Dla mnie będzie to debiut w tym cyklu. Słyszałem o nim wiele dobrego, dlatego się cieszę, że będą mógł zobaczyć jak organizowane są inne rajdowe zawody poza RSMP. Do zawodów zgłosiło się wiele załóg z Mistrzostw Polski. Naszym głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie się do Rajdu Świdnickiego, przetestowanie samochodu, rozjeżdżenie się po zimowej przerwie, która była bardzo długa, do tego bez aktywności motorsportowych. Fajnie, że wreszcie rozpoczynamy.”