piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościKolejne podium Kacpra Szczurka na zakończenie w Rok Cup Poland 2014

Kolejne podium Kacpra Szczurka na zakończenie w Rok Cup Poland 2014

W miniony weekend 13-14 września na torze w Poznaniu rywalizowali zawodnicy kartingowi w decydujących rundach Rok Cup Poland 2014.

W zawodach zobaczyliśmy również tarnowskich kierowców kartingowych – członków klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy torze Speed Race Tarnów, którzy walczyli po raz ostatni o punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2014.

Kolejny raz bardzo udany weekend zaliczył Kacper Szczurek, jadący w kategorii Mini Rok. Mimo nieudanych kwalifikacji w sobotę, w których zajął 4 pozycję. Już same wyścigi przebiegały pozytywnie pierwszy ukończył na 2 miejscu, a drugi po zaciętej walce na 1 miejscu, ale jak się później okazało po otrzymaniu kary 10 s został przesunięty na 11 miejsce. Ostatecznie pierwszy dzień rywalizacji kończy na 5 miejscu. Natomiast już rywalizacja niedzielna to 2 czas w kwalifikacjach oraz w pierwszym i drugim wyścigu zajęte 2 miejsca. Co ostatecznie w generalce niedzielnej rundy kategorii Mini Rok dało mu 2 pozycję na podium. Natomiast w klasyfikacji generalnej całego sezonu zajmuje czwartą pozycję.

Również Kajetan Gawron zaliczył niezły występ. Były to kolejne kilometry zebranego cennego doświadczenia. Dobra jazda oraz równe tempo, napawa optymizmem przed kolejnymi występami. Startujący w kategorii Baby Rok zawodnik w sobotniej rundzie był 12, natomiast w niedzielnej rundzie zajął 10 miejsce. W klasyfikacji generalnej całego sezonu ostatecznie zajmuje 15 miejsce.
Natomiast nasz trzeci reprezentant Karol Duda z tego weekendu nie jest do końca zadowolony, bo ostatecznie cały czas brakowało szybkości i troszku szczęścia. Dla niego były to kolejne kilometry zebranego cennego doświadczenia.
Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie.
inf. pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here