poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKolejne podium Mateusza Tokarskiego!

Kolejne podium Mateusza Tokarskiego!

Podczas minionego weekendu na Torze „Poznań” odbyła się V i VI runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W rywalizacji wzięło udział ponad 80 kierowców. Do walki, o najwyższe miejsca na podium i istotne punkty w klasyfikacji generalnej tego sezonu, przystąpili też zawodnicy Automobilklubu Piast Dolnośląski – 18-letni Mateusz Tokarski, popularny „Virnik” Sławek Jarek oraz Marcin Białczyk. Cała trójka startowała samochodami marki BMW klasyfikując się w Dywizji Narodowej 5.

Piątkowe kwalifikacje jak i sobotnie wyścigi były dla kierowców ogromnym wyzwaniem! Warunki na torze były wyjątkowo uciążliwe. Żar lał się z nieba, a temperatura w samochodach przekraczała 70 stopni Celsjusza!

006

V rundę WSMP Mateusz Tokarski ukończył na 4 pozycji. Popularny Virnik z powodu awarii samochodu nie zdołał dojechać do mety, natomiast Marcin Białczyk mający problemy z BMW już na 1 okrążeniu, wyścig ukończył na 16 miejscu. Więcej szczęścia zawodnicy Automobilklubu Piast Dolnośląski mieli podczas niedzielnego wyścigu, choć również nie obyło się bez problemów technicznych. 18-letni Mateusz wystartował  z 7 pozycji i ostatecznie przejechał linię mety VI rundy WSMP jako trzeci zawodnik, zdobywając tym samym cenne punkty i puchar za najniższe miejsce na podium! Pozostali kierowcy – „Virnik” zajął 6 miejsce, a Marcin Białczyk po kolejnej awarii i problemach z samochodem, dojechał na 14 pozycji.

W międzyczasie na torze sporo się działo! Rundy WSMP z udziałem BMW to najlepsze widowisko dla kibiców ze względu na bardzo zaciętą rywalizację i wiele ciekawych akcji na torze. Emocji tutaj z pewnością nie brakowało!

Do końca sezonu pozostały jeszcze 2 rundy,  1 zagraniczna – w Brnie oraz 1 rozgrywana na Torze „Poznań”.

Fot. Grzegorz Kozera

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

Kowalczyk i Hryniuk ukończyli Rajd Wisły na 6 odcinku

Rajd Wisły okazał się pechowy dla załogi Hubert Kowalczyk i Jarek Hryniuk. Jadący Peugeotem 208 RS radzili...

NAJPOCZYTNIEJSZE