Kolejne podium Mateusza Tokarskiego!

Podczas minionego weekendu na Torze „Poznań” odbyła się V i VI runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W rywalizacji wzięło udział ponad 80 kierowców. Do walki, o najwyższe miejsca na podium i istotne punkty w klasyfikacji generalnej tego sezonu, przystąpili też zawodnicy Automobilklubu Piast Dolnośląski – 18-letni Mateusz Tokarski, popularny „Virnik” Sławek Jarek oraz Marcin Białczyk. Cała trójka startowała samochodami marki BMW klasyfikując się w Dywizji Narodowej 5.

Piątkowe kwalifikacje jak i sobotnie wyścigi były dla kierowców ogromnym wyzwaniem! Warunki na torze były wyjątkowo uciążliwe. Żar lał się z nieba, a temperatura w samochodach przekraczała 70 stopni Celsjusza!

006

V rundę WSMP Mateusz Tokarski ukończył na 4 pozycji. Popularny Virnik z powodu awarii samochodu nie zdołał dojechać do mety, natomiast Marcin Białczyk mający problemy z BMW już na 1 okrążeniu, wyścig ukończył na 16 miejscu. Więcej szczęścia zawodnicy Automobilklubu Piast Dolnośląski mieli podczas niedzielnego wyścigu, choć również nie obyło się bez problemów technicznych. 18-letni Mateusz wystartował  z 7 pozycji i ostatecznie przejechał linię mety VI rundy WSMP jako trzeci zawodnik, zdobywając tym samym cenne punkty i puchar za najniższe miejsce na podium! Pozostali kierowcy – „Virnik” zajął 6 miejsce, a Marcin Białczyk po kolejnej awarii i problemach z samochodem, dojechał na 14 pozycji.

W międzyczasie na torze sporo się działo! Rundy WSMP z udziałem BMW to najlepsze widowisko dla kibiców ze względu na bardzo zaciętą rywalizację i wiele ciekawych akcji na torze. Emocji tutaj z pewnością nie brakowało!

Do końca sezonu pozostały jeszcze 2 rundy,  1 zagraniczna – w Brnie oraz 1 rozgrywana na Torze „Poznań”.

Fot. Grzegorz Kozera