środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKolejne pole position Wierzbickiego

Kolejne pole position Wierzbickiego

Nikodem Wierzbicki zakończy sezon 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook z dorobkiem czterech pole position na pięć możliwych. W kwalifikacjach do finałowej rundy na Torze Poznań pokonał Konrada Czaczyka oraz Jacka Cichopka.

Lider klasyfikacji generalnej już na początku sesji wykręcił czas 1:47,595, a na kolejnym okrążeniu poprawił się na 1:47,582. Zjechał następnie do boksów i tam oczekiwał na rozwój wydarzeń.

Ten nastąpił na niecałe pięć minut przed końcem 25-minutowych kwalifikacji. Wtedy to na prowizoryczne pole position wyszedł Konrad Czaczyk, wykręcając czas 1:47,542.

Wierzbicki od razu wrócił na tor i pomimo chłodnej temperatury, szybko dogrzał opony i na swoim ostatnim okrążeniu, które rozpoczął kilkanaście sekund przed końcem sesji, wykręcił czas 1:47,436.

Rywale nie mieli już szansy odpowiedzieć na ten rezultat i tak Wierzbicki wygrał swoje trzecie kwalifikacje z rzędu. Czaczyk stracił ostatecznie 0,106 sekundy, a na trzeciej pozycji uplasował się Jacek Cichopek, ze stratą 0,155 sekundy.

Bartosz Palusko był czwarty, przed Tomaszem Lachem i Oskarem Klimkiem. Jakub Glasse zajął dopiero siódme miejsce, plasując się przed Przemysławem Turkiem, Maciejem Kuchno oraz Krzysztofem Boguszem.

Pierwszy wyścig weekendu Mazda MX-5 Cup Poland zaplanowano w piątek o 16:45.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here