sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKolejne trzy sprinty zaplanowane w F1

Kolejne trzy sprinty zaplanowane w F1

Podczas ostatniego spotkania Komisji Formuły 1 działającej przy FIA podjęto długo oczekiwaną decyzję na temat kontynuowania formatu sprintów kwalifikacyjnych w sezonie 2022. Podobnie jak w poprzednim roku, przewidziano trzy 100-kilometrowe wyścigi.

Sprinty kwalifikacyjne zadebiutowały w sezonie 2021 i spotkały się z mieszanymi reakcjami ze strony fanów. Właściciele F1 uznali jednak nowy format za sukces i chcieli podwoić ilość wyścigów w tym roku. Sześciu sprintom sprzeciwiła się jednak część zespołów, chcąc w ten sposób przeforsować zwiększenie limitu budżetowego.

Ostatecznie zdecydowano się na kompromis, jakim jest pozostanie przy trzech sprintach – odbędą się one po raz pierwszy na torach Imola i Red Bull Ring oraz drugi raz na Interlagos.

Istotną zmianą jest powiększenie ilości dostępnych punktów. Dotychczas tylko pierwsza trójka otrzymywała punkty za sprint, natomiast od tego sezonu będzie to pierwszych ośmiu kierowców – zwycięzcy przypadnie osiem „oczek”.

Kolejność na mecie sprintu będzie jednoznaczna z kolejnością na starcie głównego, 305-kilometrowego wyścigu Grand Prix. Mimo to, w statystykach pole position będzie przypisywane najszybszemu zawodnikowi kwalifikacji.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE