sobota, 6 marca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Rajdy Kolejne wyzwania w Dacii Duster ELF Cup

Kolejne wyzwania w Dacii Duster ELF Cup

W drugi weekend czerwca rozpoczyna się III edycja Dacia DusterELF Cup. Podobnie jak poprzednio Partnerem Tytularnym tego pucharu została marka ELF.

Dacia Duster ELF Cup to lokalna inicjatywa skierowana do amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w profesjonalnym motorsporcie. Organizatorzy postawili na niezwykle wymagający, ale też zapewniający niebywałe wrażenia cykl cross-country. Od samego początku rywalizacje te włączone są do Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Nowością w tym sezonie jest zaliczenie części punktów do Pucharu Świata FIA Cross-Country.
Przed wyzwaniami stoją nie tylko kierowcy i piloci, ale też inżynierowie i mechanicy modyfikujący cywilne Dacie Duster do specyfikacji wyczynowej S2. Obejmują one podstawowe elementy, jak silnik, skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu czy chłodzenia. Przy takich projektach niezbędna jest współpraca z doświadczonym producentem olejów silnikowych, przekładniowych i środków eksploatacyjnych.
„Marka ELF od dawna angażuje się w sporty motorowe, od jednośladów i quadów, poprzez samochody rajdowe i wyścigowe, po pojazdy ciężarowe. Zdobyte w ten sposób doświadczenia pozwalają nam na opracowanie najwyższej jakości produktów, które wprowadzamy na rynek detaliczny” – mówi Ewa Kalinowska, Dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w Total Polska – „Takie działania procentują w postaci zaufania do naszych produktów tak mechaników, jak i kierowców. Świadczy o tym rosnąca sprzedaż, której dynamika zauważalna jest od rozpoczęcia współpracy w ramach Dacia Duster ELF Cup”.
Overlimit, firma zajmująca się przygotowaniem Dacii Duster do sezonu pucharowego, korzysta z bogatych doświadczeń Krzysztofa Hołowczyca. Wspólnie z inżynierami marki ELF dobierana jest specyfikacja produktów. W nadchodzącym sezonie również tworzy je zestaw: olej silnikowy ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30, olej przekładniowy TOTAL TRANSMISSION DUAL 8 FE 80W-90, płyn do skrzyni biegów TRANSELF NFP 75W-80, olej do wspomagania układu kierowniczego ELFMATIC G3, płyn do układu hamulcowego ELF FRELUB 650 oraz płyn do układu chłodzenia COOLELF AUTO SUPRA -37 st. C.
Tak wyposażone Dacie Duster poddane zostaną próbom podczas czterech rund w Polsce oraz jednej na Węgrzech. W panujących na trasie ekstremalnych warunkach muszą zapewnić optymalną ochronę zarówno samochodom, jak i załogom. Co ciekawe, użyte produkty nie różnią się składem od tych dostępnych na rynku detalicznym.
„W świecie sportów motorowych nasze drogi z Renault niejednokrotnie się już przeplatały. Działamy także lokalnie, dlatego propozycję dołączenia do Dacia Duster ELF Cup można by uznać za krok naturalny, niemniej dziękuję organizatorom za obdarzenie nas ogromnym zaufaniem” – mówi Benoit Pimont, dyrektor generalny Total Polska – „Cieszę się, że po raz trzeci z rzędu zostaliśmy Partnerem Tytularnym tej serii wyścigów. Nie traktujemy tego jako rutyny, wciąż towarzyszy nam ta sama ekscytacja, bo świetnie przygotowanym zawodnikom i samochodom muszą dorównać nasze produkty”.
Kalendarz Dacia Duster ELF Cup 2019:
  • I Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych 7-9 czerwca,
  • Polskie Safari 2-4 sierpnia,
  • Baja Poland 29 sierpnia-1 września,
  • Baja Szczecinek 21-22 września,
  • Raid of Champions 8-10 listopada.

O Total Lubrifiants

Total Lubrifiants to wiodący producent i sprzedawca olejów silnikowych oraz środków smarnych. Zatrudnia ponad 5800 pracowników w 150 krajach świata, mając 41 zakładów produkcyjnych. Total Lubrifiants oferuje innowacyjne, wydajne i przyjazne środowisku produkty i usługi, nad których stałym rozwojem pracuje ponad 130 inżynierów w dedykowanym centrum badawczym. Partnerstwo z Total często wybierają firmy działające w branży motoryzacyjnej, w przemyśle i w sektorze morskim.

O Dziale Marketing and Services

Dział Marketing and Services opracowuje i wprowadza na rynek produkty tworzone z ropy naftowej – wraz z wszystkimi powiązanymi usługami. 31 000 pracowników Działu pracuje w 109 krajach, zaś ich produkty i oferty usługowe proponowane są na rynkach 150 krajów. Każdego dnia Dział Marketing and Services obsługuje ponad 8 mln klientów w swej sieci obejmującej przeszło 14 000 stacji obsługi w 62 krajach. Jako czwarty na świecie dystrybutor środków smarnych oraz wiodący dystrybutor produktów naftowych w Afryce, Dział Marketing and Services prowadzi 50 wytwórni na całym świecie, gdzie wytwarzane są środki smarne, asfalt, dodatki uszlachetniające, specjalne paliwa i płyny zapewniające stały wzrost firmy.

O firmie Total

Total jest globalnym producentem energii oraz dostawcą, wiodącą międzynarodową firmą branży ropy naftowej i gazu, jednym z głównych graczy w dziedzinie niskowęglowej energii. 98 000 zatrudnionych osób pracuje nad zapewnieniem czystej, bezpieczniejszej, wydajniejszej i bardziej innowacyjnej energii, dostępnej dla maksymalnie dużej liczby ludzi. Jako odpowiedzialny obywatel korporacyjny, skupiamy się na zapewnianiu, by nasze działania w ponad 130 krajach całego świata były nieprzerwanie owocne w sensie ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

                                                                      * * * * *
inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mocny skład Abt Sportsline w DTM

Aktualni mistrzowie w klasyfikacji zespołów Deutsche Tourenwagen Masters jasno wyrazili swoje intencje obrony tytułu. Ekipa Abt Sportsline...

Cais, Vogel i Polášek w składzie Orsák Rally Sport

Orsák Rally Sport w aktualnym sezonie będzie wystawiał załogi w wielu cyklach zarówno na poziomie krajowych mistrzostw,...

Williams w nowych barwach na sezon 2021

Brytyjski zespół Williams zaprezentował w piątek swój samochód na sezon 2021 Formuły 1. Model FW43B stanowi ewolucję...

Rally Turkey 2002 ERC

Ciekawa relacja z Rajdu Turcji w 2002 roku, kiedy to był on rundą Mistrzostw Europy, a zwycięstwo...

34 wydania magazynu Rally and Race już w sprzedaży!

Marcowe wydanie magazynu Rally And Race już dostępne w salonikach prasowych. Tematem numeru jest Toyota GR Yaris....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...