czwartek, 30 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKolejny dobry występ na Rok Cup Poland, Adam Micał blisko podium

Kolejny dobry występ na Rok Cup Poland, Adam Micał blisko podium

W dniach 24-25 czerwca 2017 roku odbyła się IV runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Poznaniu zobaczyliśmy czołówkę zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2017. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz, Franciszek Liszka, Adam Micał.
18739147_1074131939386719_8833825589900087244_o
W całym weekendzie IV rundy Rok Cup Poland na zawodach w Poznaniu nasi zawodnicy ponownie dostarczyli nam ogromnych emocji, wiele sportowej walki na torze i momenty wzruszenia. Najlepiej wypadł Adam Micał jadący w kategorii Junior Rok podsumował ją pozycją tuż za podium zajmując 4 miejsce.
W kategorii Mini Rok podczas kwalifikacji Kajetan Gawron uzyskuje 21 czas, Krzysztof Gardziel uzyskuje bardzo dobry 2 czas, Gabriel Łukasiewicz uzyskuje 17 czas, Maciej Gładysz uzyskuje 18 czas, Natalia Gładysz uzyskuje 25 czas. W biegach kwalifikacyjnych Gabriel zajmuje 19 i 23 pozycję, Krzysztof zajmuje 7 i 6 pozycję, Kajetan zajmuje 14 i 9 pozycję, Maciej zajmuje 17 i 14 pozycję, Natalia zajmuje 18 i 21 pozycję. Natomiast w przedfinale Krzysztof zajmuje 8 pozycję, Gabriel zajmuje 6 pozycję, Kajetan po ostrej walce i incydencie zajmuje 27 pozycję, Maciej zajmuje 16 pozycję po karze +10s. za spadnięty zderzak, Natalia zajmuje 24 pozycję. Z kolei w finale Gabriel zajmuje bardzo dobrą 7 pozycję, Kajetan po starcie z ostatniego miejsca i serii pięknych wyprzedzeń zajmuje ostatecznie 15 pozycję, Krzysztof po ostrej walce ostatecznie zajmuje 13 pozycję, Maciej zajmuje 18 pozycję, Natalia zajmuje 20 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej sezonu Gabriel Łukasiewicz zajmuje 8 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 9 miejsce, Kajetan Gawron zajmuje 14 miejsce, a Maciej i Natalia startując w jednej rundzie zajmują kolejno 29 i 32 pozycję. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.
Natomiast kategoria Baby Rok: W kwalifikacjach Franciszek Liszka uzyskuje 7 czas. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdża kolejno na 8 i 7 pozycji. Natomiast w przedfinale Franciszek przebija się do przodu i ostatecznie zajmuje 6 pozycję, a w finale po ostrej walce na torze przejeżdża na 8 pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka zajmuje 4 miejsce.
Z kolei kategoria Junior Rok: W kwalifikacjach Adam Micał uzyskuje 13 czas. W biegach kwalifikacyjnych po ostrej walce zajmuje 10 i 13 pozycję. Natomiast w przedfinale Adam udanie walczy na torze i ostatecznie przyjeżdża na 9 pozycji, a w finale po pięknym starcie i wyprzedzeniach oraz później mądrej i szybkiej jeździe ostatecznie zajmuje 4 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej awansuje na dobrą 7 pozycję.

Pełni optymizmu czekamy na kolejną odsłonę zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na 8-9 lipca 2017 roku na torze w Zielonej Górze.

inf.pras.

Poprzedni artykułSzybko i technicznie
Następny artykułStali bywalcy Mikołajek

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jacek Pydys:

    Przypadkowa miłość RR: Jacku, jak to się wszystko zaczęło? Jak trafiłeś na Nurburgring i Nordschleife? JP: To jest historia nie...

Kiedy odcinek The Grand Tour z Polski? Clarkson, May i Hammond tajemniczy!

Kiedy odcinek The Grand Tour z Polski? Clarkson, May i Hammond tajemniczy!
The Grand Tour będące doskonałą kontynuacją Top Gear było w Polsce! Kiedy trafi na ekrany odcinek nagrany...

Relacja na żywo z 1 rundy Mistrzostw Polski Rallycross Słomczyn

Inauguracyjna runda Mistrzostw Polski Rallycross i PP Autocross będzie transmitowana na żywo do internetu. Transmisja będzie ogólnodostępna. Kibice...

Sara Kałuzińska wraca do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Rallycross

19-letnia Reprezentantka Automobilklubu Leszczyńskiego w najbliższy weekend wraca do rywalizacji na Rallycrossowych torach. Sezon zostanie zainaugurowany na...

Tarmac Masters 7. Tech-Mol Rally – zapowiedź, harmonogram, mapy

Tarmac
Dość czekania! Wielkimi krokami zbliża się pierwsza runda Tarmac Masters 2023, 7. Tech-Mol Rally. Batalia w Gminie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here