Kolejny nowy rajd w kalendarzu WRC

Fot. Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Świata WRC przejdzie istotne zmiany w 2025 roku. Potwierdzono już trzy nowe lokalizacje, a najnowszą z nich jest Paragwaj.

Przyszłoroczne mistrzostwa będą składać się z 14 rund – o jedną więcej niż w sezonie 2023. Dotychczas promotor WRC poinformował już o podpisaniu umów na przyłączenie do cyklu Rajdu Wysp Kanaryjskich oraz Rajdu Arabii Saudyjskiej. Dziś w nocy pojawiło się potwierdzenie zawarcia kontraktu na organizację Rajdu Paragwaju.

Wieloletni kontrakt ma być wyrazem ambicji organizatorów mistrzostw świata, którzy chcą, aby przynajmniej dwie rundy każdego roku odbywały się w Ameryce Południowej. W tym roku WRC odwiedzi kontynent tylko raz, podczas Rajdu Chile, który nie ma jeszcze nowej umowy.

„Prowadziliśmy rozmowy z Paragwajem już od wielu lat i jestem niezmiernie zadowolony, widząc tę umowę. Nie ma wątpliwości co do pasji tego narodu do rajdów i nie możemy się doczekać, aby przekazać tę pasję, a także spektakularną scenerię Paragwaju na całym świecie” – powiedział starszy dyrektor ds. zawodów WRC Simon Larkin.

Baza rajdu będzie zlokalizowana w mieście Encarnación, położonym tuż przy granicy z Argentyną. To popularna miejscowość turystyczna i organizatorzy mają nadzieję przyciągnąć do siebie wielu argentyńskich fanów, którzy nie mieli swojego rajdu WRC od 2019 roku.

Niektóre z szutrowych odcinków specjalnych będzie zaplanowanych wzdłuż rzeki Paraná. Trasa jest już sprawdzona w Rajdowych Mistrzostwach Ameryki Południowej FIA CODASUR.

Na ten moment promotor WRC ma ważne umowy na organizację 12 rund w sezonie 2025. Kalendarz jest zatem coraz bliższy ukończenia.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.