wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościKolejny nowy zwycięzca w WORK STUFF Super S Cup

Kolejny nowy zwycięzca w WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent został siódmym zwycięzcą w 11 rundach tegorocznego cyklu WORK STUFF Super S Cup. W piątkowym wyścigu na Torze Poznań odniósł swój pierwszy triumf w karierze.

Z pole position wystartował Jakub Kojder, lecz już w pierwszym zakręcie wyprzedzili go Karkuszewski, Drabent i Tomasz Pawlaczyk. Drabent następnie objechał Karkuszewskiego na początku kolejnego okrążenia i objął prowadzenie, którego miał nie oddać już do samego końca.

W tym, żeby odjechać od Karkuszewskiego, pomagało mu to, że lidera klasyfikacji generalnej wściekle atakował jego rywal w walce o tytuł Tomasz Pawlaczyk. Wykorzystać ten pojedynek próbowali również Kojder i Stachowiak.

Pawlaczyk wyprzedził Karkuszewskiego na czwartym okrążeniu i próbował gonić prowadzącego Drabenta. Popełnił przy tym poważny błąd i na siódmym kółku wypadł z toru, co kosztowało go spadek na ósmą lokatę.

Karkuszewski powrócił dzięki temu na drugie miejsce i sam zabrał się za gonienie lidera, zmniejszając swoją stratę z ponad sekundy do niecałych trzech dziesiątych. Drabent nie ulegał jednak presji i nie popełnił ani jednego błędu. Na koniec regulaminowego dystansu wpadł na metę z przewagą 0,315 sekundy, odnosząc swoje pierwsze w karierze zwycięstwo.

Trzecie miejsce wywalczył Stachowiak, który na dziewiątym okrążeniu wyprzedził Kojdra. Patryk Hoffmann przejechał samotny wyścig na piątej pozycji, a szóstą lokatę uratował Pawlaczyk, który na ostatnim kółku wyprzedził Tomasza Augustyniaka i skorzystał na karze drive-through dla Grzegorza Stępnia. Punktowaną dziewiątkę zamknął Michał Walczak-Makowiecki, a kolejne pozycje zajęli debiutujący Adam Nojman i Przemysław Silski oraz Bartłomiej Tabaczyński. Wyścigu nie ukończyli Bartosz Alejski i Michał Molski.

Na jeden wyścig do końca sezonu wciąż trzech kierowców ma szanse na tytuł mistrzowski: Karkuszewski, Pawlaczyk i Drabent.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Sam Jeremy Clarkson zdradza prawdę

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Jeremy Clarkson Clarksons Farm farma Clarksona
Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Główny bohater - Jeremy Clarkson nie ukrywa odpowiedzi na to pytanie. Nie...

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Kart
Włodarze cyklu Briggs Polish Kart Series poinformowali o istotnych zmianach w formule czempionatu. Puchar został całkowicie odświeżony,...

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

FIA powołuje grupę roboczą ds. rajdów

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA podjęła decyzję o utworzeniu nowej grupy roboczej, która ma zająć się przyszłością rajdów...

NAJPOCZYTNIEJSZE