czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKolejny nowy zwycięzca w WORK STUFF Super S Cup

Kolejny nowy zwycięzca w WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent został siódmym zwycięzcą w 11 rundach tegorocznego cyklu WORK STUFF Super S Cup. W piątkowym wyścigu na Torze Poznań odniósł swój pierwszy triumf w karierze.

Z pole position wystartował Jakub Kojder, lecz już w pierwszym zakręcie wyprzedzili go Karkuszewski, Drabent i Tomasz Pawlaczyk. Drabent następnie objechał Karkuszewskiego na początku kolejnego okrążenia i objął prowadzenie, którego miał nie oddać już do samego końca.

W tym, żeby odjechać od Karkuszewskiego, pomagało mu to, że lidera klasyfikacji generalnej wściekle atakował jego rywal w walce o tytuł Tomasz Pawlaczyk. Wykorzystać ten pojedynek próbowali również Kojder i Stachowiak.

Pawlaczyk wyprzedził Karkuszewskiego na czwartym okrążeniu i próbował gonić prowadzącego Drabenta. Popełnił przy tym poważny błąd i na siódmym kółku wypadł z toru, co kosztowało go spadek na ósmą lokatę.

Karkuszewski powrócił dzięki temu na drugie miejsce i sam zabrał się za gonienie lidera, zmniejszając swoją stratę z ponad sekundy do niecałych trzech dziesiątych. Drabent nie ulegał jednak presji i nie popełnił ani jednego błędu. Na koniec regulaminowego dystansu wpadł na metę z przewagą 0,315 sekundy, odnosząc swoje pierwsze w karierze zwycięstwo.

Trzecie miejsce wywalczył Stachowiak, który na dziewiątym okrążeniu wyprzedził Kojdra. Patryk Hoffmann przejechał samotny wyścig na piątej pozycji, a szóstą lokatę uratował Pawlaczyk, który na ostatnim kółku wyprzedził Tomasza Augustyniaka i skorzystał na karze drive-through dla Grzegorza Stępnia. Punktowaną dziewiątkę zamknął Michał Walczak-Makowiecki, a kolejne pozycje zajęli debiutujący Adam Nojman i Przemysław Silski oraz Bartłomiej Tabaczyński. Wyścigu nie ukończyli Bartosz Alejski i Michał Molski.

Na jeden wyścig do końca sezonu wciąż trzech kierowców ma szanse na tytuł mistrzowski: Karkuszewski, Pawlaczyk i Drabent.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE