Kolejny świetny klip od Straight Six – AB CUP w Bednarach

Po 4 miesiącach cykl AB CUP i BMW-Challenge z ponad 80 kierowcami powrócił na teren lotniska w Bednarach. To tu ponownie odbyła się kolejna już VI runda ogólnopolskich zawodów organizowanych przez Automobilklub Bydgoski.

Po zgłoszeniu się w biurze i odebraniu numerów startowych, uczestnicy testowali swoje samochody na odcinku treningowym. Następnie po krótkiej odprawie ruszyli kolejno do zapoznania się z pierwszym odcinkiem specjalnym, mającym niecałe 4 kilometry.  Później zaczęła się rywalizacja „na ostro”. Sprawna organizacja pozwoliła kierowcom przejechać podczas całego dnia 4-krotnie 2 odcinki specjalne.  O swoim uczestnictwie opowiada Mariusz Preś, zwycięzca klasy SPORT: „Trasa w Bednarach okazała się wymagająca, choć krótka względem poprzednich kilku rund. Od pierwszej próby notowałem  czasy w czołówce mojej klasy. Po trzech przejazdach wypracowałem bezpieczną, kilku sekundową przewagę nad Łukaszem Sawickim i Karolem Wizą. Kolejne trzy przejazdy postanowiłem pojechać bezpiecznie i choć nie było to łatwe, utrzymałem przewagę i zapisałem na swoim koncie drugie zwycięstwo w sezonie 2013. Podsumowując, nie spodziewałem się, że ta runda może być tak ciekawa, a smaczku dodało kilka zakrętów z „syfem” i „cięciami”, których sposób przejechania prawdopodobnie były kluczem do osiągnięcia dobrego wyniku.”

http://youtu.be/8eScdIPSkTM
W klasyfikacji generalnej AB CUP i BMW-Challenge najszybszym kierowcą okazał się Tomasz Kijanowski z łącznym czasem: 16:03.077s. (Mitsubishi Lancer Evo IX). Ponad 5 sekund do zwycięzcy stracił Artur Sękowski (Renault Megane RS CUP). Puchar za trzecie miejsce otrzymał Paweł Grabowski (BMW M3) z czasem: 16:20.728s., jednocześnie wygrywając w klasyfikacji generalnej BMW-Challenge. Następnie puchar wręczono Marcinowi Piątkowi (BMW e36 328) oraz Maciejowi Figlowi (BMW M3).