środa, 25 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKoniec sezonu dla Kamila Bolka! Kierowcę czeka długi powrót do zdrowia

Koniec sezonu dla Kamila Bolka! Kierowcę czeka długi powrót do zdrowia

Niestety, wypadek Kamila Bolka na Rajdzie Świdnickim zakończył się uszkodzeniem kręgosłupa i miednicy. Więcej szczęścia miał pilot – Łukasz Jastrzębski wyszedł z kraksy tylko mocno pobijany. To oznacza, że lubianą załogę Fiesty Rally3 czeka teraz dłuższa przerwa.

Podczas 49. Rajdu Świdnickiego-Krause Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski uderzyli w drzewa, po czym dachowali. Załoga wylądowała w szpitalu, o czym poinformował sam Bolek na swoim funpage’u. Wpis mógł świadczyć, że będą to tylko badania rutynowe, ale okazało się, że załoga została dość mocno poturbowana. O ile u mocno pobijany Łukasz wyszedł ze szpitala już w niedzielę wieczorem, to Kamil został na dalszych obserwacjach. Jak się okazało nie obeszło się jedynie na siniakach. Kierowca poinformował, że przed nim, niestety „długi powrót do zdrowia”.

Zobacz też: Centymetry od…rakiet, czyli Kamil Bolek blisko wybuchowej kraksy [onboard]

W wyniki zderzenie u Kamila Bolka doszło do złamanie kręgu odcinka lędźwiowego kręgosłupa (kompresyjne złamanie trzonu kręgu) oraz złamanie kości łonowej. To niestety, oznacza dłuższą przerwę od rajdowego fotela.

Kamil wyjaśnił też, jak doszło do całej sytuacji. „W szybki lewy długi zakręt, który się zacieśniał, wyjechałem zbyt wczesną linią. Chcąc zahamować w sekundzie zablokowałem przednie koła i wypadliśmy uderzając w drzewo i później dachując.”

Zawodnik w poście podziękował też rodzinie, kibicom, medykom i lekarzom, partnerom i sponsorom. My natomiast chcemy podziękować załodze Fiesty za świetną jazdę i genialne widowisko, jakie zapewnili nam w tym sezonie ProfiAuto RSMP. Kamilu, Łukaszu trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia, bo to że zobaczymy się w przyszłym roku na oesach to jest bardziej niż pewne! Pozdrowienia od całej redakcji RALLY and RACE.

Hugo Bitter
Pasjonat motorsportu w każdej postaci, jednocześnie amatorsko ścigający się – od kartingu po Sueperoesy. Miłośnik podróży i tropiciel torów wyścigowych – tych znanych i tych już zapomnianych

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Prawy fotel Laskowskiego czeka na kibiców

Jeśli zawsze marzyłeś o przejażdżce samochodem rajdowym, chętnie angażujesz się w akcje charytatywne i wybierasz się na...

Maciej Manejkowski w nowej roli na torze i plany na przyszłość

Maciej Maney Manejkowski w tym roku odłożył kask na półkę i jak cały zespół Avalon zaangażował się...

Wystartował puchar Work Stuff Super S Cup

To już V edycja pucharu, w którym zawodnicy walczą o tytuł Mistrza Polski Super S Cup w...

KJS Rally Mazowsze 2022 – trwają zapisy

Trwają zapisy na Rally Mazowsze 2022, czyli Konkursową Jazdę Samochodem. Jest to jedna z nielicznych imprez tego...

Kanjo night Łódź

Kanjo Nights - Kanjo Night Łódź 2022
Kanjo nights to nie są zwykłe spoty. To nie spędowiska ogłaszane w Internecie, podczas których liczy się...

NAJPOCZYTNIEJSZE