środa, 27 września, 2023
Strona głównaNA TOPIEKoniec śmieszkowania. Artem Severiukhin zostanie ukarany

Koniec śmieszkowania. Artem Severiukhin zostanie ukarany

Wczoraj cały świat obiegł filmik z ceremonii wręczenia pucharów po zawodach kartingowych. Młody zawodnik z Rosji, Artem Severiukhin, postanowił popisać się przed publicznością w najbardziej żałosny sposób – wykonując salut rzymski. Teraz słono zapłaci za ten wybryk.

Artem Severiukhin nie osiągnął jeszcze zbyt wiele w swojej karierze, a jest już na ustach całego świata. Wszystko przez szczeniacki wybryk, jakiego się dopuścił po niedzielnych zawodach – pierwszej rundy kartingowych mistrzostw Europy.

Podczas dekoracji po wyścigu wykonał zakazany w wielu krajach salut rzymski, kojarzący się na całym świecie z nazistami. Severiukhin zrobił to z uśmiechem na ustach podczas odgrywania włoskiego hymnu. Zawodnik występował po raz pierwszy pod flagą Italii, wykorzystując włoską licencję.


 

Występował pod inną flagą prawdopodobnie dlatego, że nie podpisał dokumentu FIA, w którym jest zapis o zakazie chwalenia działań Rosji na Ukrainie. Taki warunek postawiono dorosłym kierowcom, aby mogli występować pod neutralną flagą. Najwidoczniej opiekunowie tego zawodnika znaleźli inne wyjście z sytuacji.

Zobacz: Clarkson ostro krytykuje Mazepina

FIA przez kilkanaście godzin nie zajęła stanowiska w sprawie niedzielnego incydentu. Dopiero w poniedziałek poinformowano, że wszczęto postępowanie w tej sprawie. We wtorek odbędzie się też nadzwyczajne posiedzenie Włoskiego Związku Motorowego.

Szwedzki zespół, w barwach którego występował Artem Severiukhin, wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym zapowiedział rozwiązanie współpracy z kierowcą.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Podwójny pożar BMW Bartosza Ostałowskiego na DMP w Poznaniu

Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski na torze Poznań była niezwykle pechowa dla Bartosza Ostałowskiego. Jego BMW aż...

F1, WRC, RSMP w telewizji publicznej? Kibicu, wypełnij formularz KRRiT

KRRiT
Formuła 1, Rajdowe Mistrzostwa Świata, a może RSMP lub WSMP w... publicznej telewizji, całkowicie za darmo? Taki...

Harmonogram WSMP 9 i 10 – Tor Poznań

WSMP
Sezon ma się ku końcowi także w WSMP. Po wizycie na Słowacji Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wracają...

SuperOES IX Runda – Tor Kielce – action wideo

Kompilacja wszystkich najciekawszych przejazdów IX rundy SuperOesu na torze Kielce. Na tej rundzie kierowcy jechali w najbardziej...

68. Rajd Wisły – Harmonogram imprezy

Rajd Wisły
To jest już koniec - kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powoli dobiega końca. Została nam tylko...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here