środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiKoniec śmieszkowania. Artem Severiukhin zostanie ukarany

Koniec śmieszkowania. Artem Severiukhin zostanie ukarany

Wczoraj cały świat obiegł filmik z ceremonii wręczenia pucharów po zawodach kartingowych. Młody zawodnik z Rosji, Artem Severiukhin, postanowił popisać się przed publicznością w najbardziej żałosny sposób – wykonując salut rzymski. Teraz słono zapłaci za ten wybryk.

Artem Severiukhin nie osiągnął jeszcze zbyt wiele w swojej karierze, a jest już na ustach całego świata. Wszystko przez szczeniacki wybryk, jakiego się dopuścił po niedzielnych zawodach – pierwszej rundy kartingowych mistrzostw Europy.

Podczas dekoracji po wyścigu wykonał zakazany w wielu krajach salut rzymski, kojarzący się na całym świecie z nazistami. Severiukhin zrobił to z uśmiechem na ustach podczas odgrywania włoskiego hymnu. Zawodnik występował po raz pierwszy pod flagą Italii, wykorzystując włoską licencję.


 

Występował pod inną flagą prawdopodobnie dlatego, że nie podpisał dokumentu FIA, w którym jest zapis o zakazie chwalenia działań Rosji na Ukrainie. Taki warunek postawiono dorosłym kierowcom, aby mogli występować pod neutralną flagą. Najwidoczniej opiekunowie tego zawodnika znaleźli inne wyjście z sytuacji.

Zobacz: Clarkson ostro krytykuje Mazepina

FIA przez kilkanaście godzin nie zajęła stanowiska w sprawie niedzielnego incydentu. Dopiero w poniedziałek poinformowano, że wszczęto postępowanie w tej sprawie. We wtorek odbędzie się też nadzwyczajne posiedzenie Włoskiego Związku Motorowego.

Szwedzki zespół, w barwach którego występował Artem Severiukhin, wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym zapowiedział rozwiązanie współpracy z kierowcą.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE