środa, 30 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKoniec Subaru WRX STi. Co z następcą?

Koniec Subaru WRX STi. Co z następcą?

Ekolodzy krok po kroku dobijają kolejne legendy motoryzacji. Subaru WRX STi nie doczeka się następcy w dotychczasowej formie. Japońska marka ogłosiła właśnie oficjalny komunikat podając kilka szczegółów na temat przyszłości.

Subaru WRX, czyli duchowy następca legendarnej Imprezy WRX STi, nie było oferowane w ostatnim czasie na polskim rynku, ale nad Wisłą po wielu latach nieobecności nie brakuje zagorzałych fanów tego modelu.

Zobacz: Subaru rozbite przez 64-letnią emerytkę!

Subaru potwierdziło dalsze plany dotyczące modelu WRX STi. Japońska marka bada możliwości wprowadzenia na rynek nowej generacji tego modelu, ale jest jeden warunek – samochód będzie zelektryfikowany. W grę wchodzi napęd elektryczny lub hybrydowy. Odpada zatem możliwość zbudowania modelu bazującego na aktualnej platformie WRX.

Subaru WRX STI S209
Subaru WRX STI S209 2019

To oznacza, że linia STi nie doczeka się bezpośredniego następcy wywodzącego się z aktualnego modelu. To dość zaskakująca informacja w świetle konceptu prezentowanego podczas styczniowych targów motoryzacyjnych w Tokio. Subaru pokazało tam model S4 STI Performance, który miał zapowiadać nowe auto.

Przeczytaj koniecznie: Kiedy już nic nie pomaga to diagnozą Subaru zajmie się wróżka

Jak widać, Subaru nie zamyka całkowicie furtki. Być może za jakiś czas zobaczymy legendarny model w zupełnie nowej odsłonie. Tymczasem spodziewamy się, że ceny używanych Imprez WRX STi będą bardzo dynamicznie rosnąć.

W Polsce bum na auta Subaru rozpoczął się po sukcesach Colina McRae w Mistrzostwach Świata, a grono fanów powiększyło się po sukcesie Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego w Mistrzostwach Europy. Obaj kierowcy startowali modelem GC8, który wszedł do rajdów jako następca Subaru Legacy. Impreza GC8 to obecnie najbardziej utytułowany model w gamie Subaru. Kolejnym kultowym modelem była wersja 22B protoplasta do wersji WRC.

Auta te charakteryzują się niepowtarzalnym dźwiękiem silnika boxer i wydechu na co składał się kolektor różnoodległościowy. Dźwięk Subaru jest rozpoznawalny z daleka często za nim jeszcze widać sam samochód i nie da się go pomylić z żadną inną marką.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zmiana w harmonogramie Barbórki 2022 – wcześniej zaczynamy

Organizator poinformował o zmianie harmonogramu 60 Rajdu Barbórka 2022. Zaczynamy wcześniej niż pierwotnie planowano. Chodzi o uzyskanie...

Rajd Wikinga 2022 – SPINS & SIDEWAYS by GRBrally

Grupa Rajdowa Brodacz tradycyjnie uchwyciła kluczowe elementy wydarzenia. Zapraszamy na kompilację najciekawszych ujęć z 7 Rajdy Wikinga...

Kosmiczne barwy, ale start Kajetanowicza niepewny

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego...

Bracia Szeja z Katowicami w Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka zakończy sezon rajdowy w Polsce. Na trasie najbardziej medialnej imprezy motorsportowej w naszym kraju nie...

Mattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Mattia Binotto
Mattia Binotto – szef zespołu F1 Ferrari, opuszcza ekipę z Maranello wraz z końcem tego roku. Po...

NAJPOCZYTNIEJSZE