wtorek, 28 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKonrad Biela i Ryszard Ciupka w stawce 51. Rajdu Żubrów

Konrad Biela i Ryszard Ciupka w stawce 51. Rajdu Żubrów

88 załóg znalazło się na liście zgłoszeń Rajdu Żubrów, który już w najbliższy weekend zorganizowany będzie po raz 51. Zawody wracają do swoich korzeni, ponieważ podobnie, jak w początkach jej istnienia (od roku 1966) bazą rajdu będzie Zakopane. W piątek 20 października przewidziano część administracyjną (odbiór dokumentów i badanie kontrolne), a sobota to rywalizacja sportowa, w której załogi zmierzą się z 10 odcinkami specjalnymi. Długość każdej z prób nie przekracza 2000 metrów, a ich łączny dystans to 19 km. Po oficjalnym starcie spod Hotelu Mercure Kasprowy, który przewidziano od 9:00, załogi ruszą na próby Pitoniówka (1,85 km) i Szaflary (1,8 km). Te dwa odcinki przejeżdżane będą trzykrotnie, a dwie pierwsze pętle uzupełnią jeszcze próby Knurów i Kluszkowce. Na metę do Zakopanego uczestnicy wrócą około 16:20.

KBiela 01 - Agnieszka WoBkowicz

Do startu w swojej domowej imprezie przygotowuje się także Konrad Biela, który utworzy załogę z Ryszardem Ciupką. Świeżo upieczony Mistrz Polski GSMP 2017 w Klasie A-2000 zamieni wyścigowe Renault Clio III RS na czteronapędowe Subaru Impreza, a w Klasie Open przyjdzie mu się zmierzyć z jedenastoma rywalami w kategorii Open. W tej samej klasie pojadą między innymi Michał Streer czy Maciej Kot. Tym startem kierowca z Szaflar rozpocznie rajdową część swojego sezonu 2017.

Siłą Rajdu Żubrów, w jego bogatej historii zawsze była unikatowa obsada. W tym roku swój start zapowiedziało wielu doświadczonych utytułowanych zawodników, a część z nich na ten jeden weekend wraca do ścigania ze swojej sportowej emerytury. Nie można sobie wyobrazić Rajdu Żubrów bez udziału Sobiesława Zasady. Wielokrotny rajdowy mistrz i wicemistrz Europy, 11-krotny rajdowy mistrz Polski jest nie tylko inicjatorem zawodów, ale również ma na swoim koncie aż 15 zwycięstw w tym rajdzie. Na kibiców w ten weekend czeka wiele atrakcji, a Podhale gościć będzie prawdziwe motorsportowe święto i jedną z najstarszych tego typu imprez w Polsce.

Konrad Biela:„Trzeba przyznać, że niedługo wytrzymałem bez startów i emocji przeżywanych zza kierownicy samochodu. Już niecałe cztery tygodnie po zakończeniu GSMP 2017, w zeszły weekend wróciłem na trasę w Limanowej, na Amatorski Samochodowy Wyścig Górski Przełęcz pod Ostrą. Pojawiłem się tam, nie jako zawodnik, ale kierowca samochodu funkcyjnego, ale cieszę się, że mogłem mieć swój wkład w tą imprezę i nową inicjatywę. Dla mnie była to świetna okazja do rozgrzewki w samochodzie czteronapędowym, bo właśnie w Subaru Imprezie pojawimy się na Rajdzie Żubrów. Z wielką radością przyjąłem informacje, że Żubry wracają do Zakopanego i nie wyobrażam sobie, żeby nie skorzystać z szansy wystartowania w swojej domowej imprezie.

KBiela 02 - Agnieszka WoBkowicz

Nie jedziemy tutaj tytuł żadnego cyklu, ale to duże przeżycie znaleźć się w tak unikatowym gronie, gdzie wspólnie na starcie stanie tylu wyjątkowych zawodników i ikon polskiego motorsportu. I dla kibiców i dla nas będzie to duże przeżycie. Formuła zawodów stawia przede wszystkim na widowiskowość, ale myślę, że każdy chciałby tu wygrać, więc liczę też na ciekawą rywalizację.

Na prawym fotelu po raz kolejny będzie mi towarzyszył po raz kolejny Rysiek Ciupka i to też mnie cieszy bo dobrze się rozumiemy i współpracujemy w rajdówce. Mam nadzieję, że wszystkie plany dojdą do skutku i będzie to pierwszy z kilku rajdowych startów w końcówce tego roku. Tymczasem serdecznie wszystkich zapraszam na Rajd Żubrów, w imieniu załogi i wszystkich partnerów. Automobilklub Krakowski przygotował bardzo ciekawą imprezę, więc warto zarezerwować weekend na Rajd Żubrów.

Tak, jak w całym sezonie GSMP, w tym starcie również wspierać nas będą: Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, BielaPlast, Domalik folie samochodowe, RB Sięka, Pinsher, Professional Detaling Zakopane, Budomax, Podhale24.pl, Pralnia Białka, MTS-Trans, Lis Car i AMS Race & Rally Car Service.”

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy 2021 – 2 runda, Toruń

Track Day Trophy
To było godne pożegnanie cyklu Track Day Trophy z rundami lotniskowymi. Podczas zawodów na obiekcie Aeroklubu Pomorskiego...

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

NAJPOCZYTNIEJSZE