Korczyna po raz 12

Dwa lata temu Wyścig Górski Prządki – GSMP Korczyna świętował dziesięciolecie istnienia zamykając sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym roku jako 13 i 14 runda rozegrany zostanie po raz 12 w historii w dniach 11-13 września na 4540 metrowym odcinku z korczyńskiego rynku do Rezerwatu Prządki.

Przed podkarpackimi zawodami cyklu GSMP, na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej znajduje się Dubai, wyprzedzający Andrzeja Szepieńca i Słowaka Igora Drotara. Tuż za pierwszą trójką walczą Tomasz Myszkier, tracący do Drotara tylko 3 punkty, Piotr Ostrowski i Marcin Gładysz, którzy w Korczynie powinni grać pierwsze skrzypce w walce o tytuł II Wicemistrza Polski GSMP 2015.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, kończymy sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na Podkarpaciu w Korczynie – mówi Marcin Fiejdasz, Dyrektor zawodów. Serdecznie zapraszam wszystkich zawodników i oczywiście naszych wiernych oraz nowych kibiców na trasę wyścigu górskiego „Prządki 2015”. Ten sezon jest bardzo ciekawy. Nie brakuje ostrej rywalizacji o tytuł Mistrza Polski oraz o tytuły w poszczególnych klasach. Nasze zawody stanowiące finałowe rundy będą na pewno emocjonujące, ponieważ to one przesądzą o tytułach jakie rozdane zostaną już w grudniu tego roku.

Zawody w Korczynie rozpoczynają się już 11 września odbiorem administracyjnym oraz Badaniem Kontrolnym, które przeprowadzone zostanie po raz trzeci w Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii w Krośnie przy ulicy Tysiąclecia 5.

Sobota i niedziela to zmagania na 4750 metrowej trasie, której start zlokalizowany jest na Rynku w Korczynie, który był już świadkiem wielu sukcesów kierowców „górali”.

logo_wyscig_przadki

Zapraszamy zawodników oraz kibiców do zapoznania się z Regulaminem Uzupełniającym 13 i 14 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski „Prządki 2015”.

inf.pras.