piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKoronacja Mistrzów Świata WRC 2021

Koronacja Mistrzów Świata WRC 2021

W Paryżu na gali rozdania nagród FIA oficjalnie koronowano Mistrzów Świata WRC Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassia. Jest to ich ósmy mistrzowski tytuł w WRC.

Kierowca i pilot Toyota Gazoo Racing zostali uhonorowana podczas ceremonii w Pryskim  Carrousel de Louvre. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia to ostatnia mistrzowska para przed wejściem w erę aut hybrydowych. Francuz po raz ósmy został mistrzem świata, jednego triumfu brakuje mu do wyrównania osiągnięcia Sebastiena Loeba, który ma w dorobku dziewięć kolejnych tytułów wywalczonych w latach 2004-2012.

fot. wrc.com

Trofeum za Mistrzostwo Świata wśród konstruktorów odebrał szef japońskiego zespołu Toyota Gazoo Racing Jari-Matti Latvala.

fot. wrc.com

Przed prezentacjami Ogier zasugerował, że w przyszłym sezonie Rajd Monte Carlo (20 – 23 stycznia) może być jego jedynym występem w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA w pierwszej części sezonu 2022. Francuz wycofuje się z rywalizacji na pełny etat. Chce pomóc rozwinąć program hybrydowej Toyoty GR Yaris WRC Rally1. Chociaż start w Monte Carlo jest potwierdzony, reszta jego harmonogramu pozostaje niepewna.

Zobacz jak wygląda Kalendarz WRC 2022

Francuski kierowca nie ukrywa tego, że chciałby odpocząć po ciężkim i wymagającym sezonie, ale nie ma na to czasu:

„Powiedziałbym, że po Monte Carlo szansa, że ​​przez jakiś czas nie będę startował, jest duża. Nawet teraz mówiłem, że potrzebuję już tej przerwy, a wydaje mi się, że właściwie jej nie mam, ponieważ od razu przygotowuję się do rajdu Monte Carlo. Ale po Monte-Carlo chcę spędzić ten czas ze sobą, moją żoną i synkiem, a potem zobaczymy, co będzie dalej” – mówi Sebastien Ogier

„W moich oczach tytuły są ważne, ale w ostatnich latach konkurencja bardzo się wyrównała i wymaga bardzo intensywnej walki” – dodaje z uśmiechem francuz

Koniecznie zobacz jak trenuje 9 letni Bruno Gryc

Pilot Ogiera, 42 letni Julien Ingrassia kończy swoją karierę. W nadchodzącym sezonie zastąpi go Benjamin Veillas.

„Możemy powiedzieć, że w całej naszej karierze miałem wrażenie, że nigdy nie jest łatwiej wygrać rajd, a wręcz przeciwnie. Tak więc wygranie pięciu rajdów w tym sezonie i zdobycie kolejnego tytułu, pokazało, że z Julienem ciągniemy do samego końca, a wiek nie miał na nas tak dużego wpływu!” – mówi 37 letni Ogier

W Paryżu uhonorowano również  kierowcę Andreasa Mikkelsena i pilota Torsteina Eriksena, zwycięzców WRC2.

fot. wrc.com

Mieliśmy też polski akcent podczas gali w Paryżu. Maciej Szczepaniak, pilot Kajetana Kajetanowicza odebrał trofeum za zwycięstwo w klasyfikacji pilotów WRC3. Najlepszym kierowcą WRC3 był Yohan Rossel, a tuż za nim Kajetan Kajetanowicz.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE