czwartek, 6 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKorpuliński i Pacholczyk wygrywają w Czechach!

Korpuliński i Pacholczyk wygrywają w Czechach!

Za nami kolejna runda z cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Tym razem polski championat połączył siły z organizatorami driftingowych mistrzostw Czech i razem na torze w Sosnovej zorganizowali wspólną imprezę.

Do rywalizacji przystąpiła Polsko-Czeska ekipa kierowców. W klasie Pro zobaczyliśmy, m.in. Marco Zakourila, Macieja Jarkiewicza, Jakuba Przygońskiego, Marcina Stasiaka czy Dominika Kouba. Rywalizacja była podzielona na dwie klasy.

Reprezentacja zawodników w klasie Pro2 także także zaprezentowała wysoki poziom jazdy. Wśród nich oglądaliśmy m.in. Sebastiana Woźniczkę, Eryka Goczała, Aleksandrę Fijał czy Adama Fabisiaka.

Najlepszy w rywalizacji PRO2 okazał się Adrian Pacholczyk. Młody Polak kontynuuje swoją dobrą passę, a wygrana w Sosnovej jest jego trzecim triumfem z rzędu!

– Ogółem pierwszy dzień był dla mnie pechowy. Uderzyłem mocno w bandę i pokiereszowałem moją „jedynkę”. Drugi dzień był już lepszy! Lepiej poznałem tor i zacząłem trenować w parach. Top’ki nie były łatwe, ale udało się wygrać całe zawody – komentuje na gorąco po wygranych zawodach Adrian Pacholczyk.

Drugie miejsce w Pro2 zajął Krzysztof Jóźwiak, trzecie Sebastian Woźniczka, czwarte Eryk Fabisiak.

W klasie PRO zwyciężył Paweł Korpuliński. Była to druga runda w jego nowym Nissanie S14, druga niezwykle udana. Drugie miejsce zajął Kuba Przygoński, trzeci był Krystian Morawietz, a czwarte miejsce wywalczył Jacek Popiołek.

Fot. Fanpage Pawła Korpulińskiego

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Afera finansowa w F1 nadal niewyjaśniona. Znamy nowy termin rozstrzygnięcia

Afera finansowa w F1
Afera finansowa w F1 miała zostać wyjaśniona w środę (5 października 2022 r.). FIA nie opublikowała ostatecznego...

Quiz: Mistrzowie świata F1

quiz gadanie kontrolne
Aktualny sezon F1 powoli zmierza ku końcowi. Tymczasem szybka powtórka z historii i teraźniejszości. Pamiętacie wszystkich mistrzów...

4 Rajd Bialski KJS – zapisy i harmonogram

Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza na Konkursową Jazdę Samochodem. 16 października odbędzie się 4. Rajd Bialski. Będzie to...

Chińczycy testowali magnetyczne drogi i lewitujące auta

Czy po super szybkich magnetycznych pociągach pędzących ponad 500 km/h, przyszedł czas na magnetyczne samochody? W Chinach...

Super Sprint Straszydle [wideo]

Best of z przejazdów podczas Super Sprint Straszydle.

NAJPOCZYTNIEJSZE