środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaDriftKorpuliński o krok od kolejnego mistrzostwa

Korpuliński o krok od kolejnego mistrzostwa

Ma w swoim dorobku tytuły wywalczone w Polsce (Drift Open) i Szwecji. Teraz jest bardzo bliski zwycięstwa w czempionacie kolejnego kraju – tym razem Danii.

Paweł Korpuliński ledwo zdążył zakończyć rywalizację w trzeciej rundzie Mistrzostw Europy Drift Masters, a już czekało go kolejne ważne wyzwanie. Tydzień po zawodach w Płocku Pawłowi przyszło bowiem rywalizować w kolejnej odsłonie Nordic Drift Series. NDC to de facto driftingowe mistrzostwa Danii, przy czym trzecia runda tegorocznego cyklu odbyła się w… Szwecji na dobrze znanym Korpulińskiemu torze Sturup Raceway.

Na półmetku rywalizacji o tytuł mistrza Danii, czyli po dwóch rundach NDC 2019, Korpuliński był w bardzo uprzywilejowanej sytuacji. Wygrana na inaugurację sezonu duńskiego czempionatu i druga lokata w kolejnej odsłonie serii dawały mu pewną pozycję lidera tego czempionatu. Stąd też do rywalizacji na Sturup Raceway Paweł przystępował w roli faworyta całych zawodów.

Siódmy zawodnik ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Drift Masters nie zawiódł oczekiwań swoich kibiców. Odniósł podwójne zwycięstwo! Najpierw uzyskał najlepszy rezultat w kwalifikacjach, a następnie okazał się najlepszy w przejazdach parami. Tym samym potwierdził swoją supremację w Nordic Drift Series i jest już o krok od wywalczenia kolejnego krajowego tytułu w swojej karierze. Przypomnijmy, w 2015 roku Paweł Korpuliński triumfował w Driftingowym Pucharze Polski „Drift Open”, a 2017 został Driftingowym Mistrzem Szwecji, a przed rokiem został I-wicemistrzem tej serii. Teraz jest już niemalże o włos od zostania czempionem kolejnego skandynawskiego kraju. Przed czwartą rundą tegorocznych mistrzostw Danii ma aż 43 punkty nad wiceliderem generalki.

  1. To prawda, te zawody wyszły nam naprawdę dobrze, co daje duży komfort przed ostatnią rundą tego cyklu – mówi Paweł Korpuliński. – Przewaga punktowa w tabeli faktycznie jest duża, jednak twardo stąpamy po ziemi i wiemy, że jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, ażeby cokolwiek świętować. Jeszcze bynajmniej nie zapewniłem sobie tego tytułu. Tutaj trzeba postawić tę przysłowiową kropkę nad 'i”. Nastawiamy się na walkę do końca i nie lekceważymy rywali. Po prostu we wrześniu podczas ostatnich zawodów tegorocznych mistrzostw Danii bez spoglądania w klasyfikację zamierzam raz jeszcze pokazać jak najwyższą sportową formę i pojechać najlepiej, jak potrafię.

Ostatnia runda tegorocznych Driftingowych Mistrzostw Danii odbędzie się w dniach 14-15 września w Odenese.

RALLY AND RACE jest oficjalnym partnerem medialnym Pawła Korpulińskiego w sezonie 2019.

Tekst: Tomasz Niejadlik

Fot.: Julia Truszczyńska

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

4 Rajd Wspomnienie Warszawskiego

Automobilklub Rzemieślnik zaprasza do udziału w IV Rajdzie Wspomnienie Warszawskiego. Impreza odbędzie się w dniach 01-02 października...

V Runda Puchar Toru Modlin – zapisy

Puchar Toru Modlin
Informujemy Was o zapisach na V rundę Pucharu Toru Modlin 2021. Odbędzie się 3 października, wpisowe wynosi...

Rajdowa brać żegna dziś Agnieszkę Pyrę

Już dzisiaj o godzinie 18:00 w Trójmieście odbędzie się rajdowe pożegnanie Agnieszki Pyry, pilotki zmarłej tragicznie podczas...

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

NAJPOCZYTNIEJSZE