niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKosmiczne barwy, ale start Kajetanowicza niepewny

Kosmiczne barwy, ale start Kajetanowicza niepewny

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego miłośnika rajdów samochodowych w Polsce. Nie inaczej jest z Kajetanem Kajetanowiczem, dla którego to wyjątkowy czas i możliwość spotkania z polskimi kibicami na krajowych oesach. Mimo poważnej kontuzji trzykrotny mistrz Europy ciężko pracuje, by być gotowym do startu. Dzisiaj zaprezentował projekt oklejenia swojej rajdówki, przygotowany specjalnie na tegoroczne zmagania.

Kajetan Kajetanowicz to ośmiokrotny zwycięzca popularnej „Barbórki”. Do swojej trwającej niemal dekadę dominacji w tym rajdzie, dołożył także dziewięć triumfów w Kryterium Asów na Karowej, najbardziej prestiżowym odcinku specjalnym w Polsce. Jednak czy tym razem zobaczymy ustronianina za kierownicą rajdówki, okaże się dopiero przed samym startem.

Zobacz także: 60 Rajd Barbórka 2022 – harmonogram i mapy

– Od powrotu z Rajdu Japonii robię wszystko, by wystartować w Barbórce, która dla mnie zawsze jest jednym z najważniejszych punktów sezonu i wyjątkową okazją, by spotkać się z kibicami. Rehabilitacja nie jest łatwa, a ostateczna decyzja zapadnie dopiero w trakcie lub po zakończeniu testów, które mamy zaplanowane przed samym rajdem. Dla mnie jako sportowca to bardzo trudna decyzja, ale do samego końca nie odpuszczę. Niezależnie od tego, jak sprawy się potoczą, widzimy się na tym rajdzie. Wiem, że trzymam Was w niepewności, ale okoliczności są wyjątkowe i na pewne rzeczy nie mam wpływu. Żeby nieco zrekompensować Wam tę sytuację, razem z moim zespołem zdecydowaliśmy się już teraz zaprezentować oklejenie przygotowane specjalnie na tegoroczną „Barbarę” – mówi kierowca ORLEN Rally Team.

Jak co roku, właśnie na „Barbórkę”, Kajetanowicz przygotował specjalne barwy swojej Škody Fabii Rally2 evo, którą wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wywalczyli czwarte z rzędu podium na koniec sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Tym razem czarno-srebrna rajdówka naszej eksportowej załogi nabierze kolorów. Projekt oklejenia przywodzi na myśl przywiązanie i miłość do rodziny oraz wielką rajdową pasję. Bezkresny kosmos symbolizuje odwagę w odkrywaniu tego, co nieznane i w przekraczaniu własnych granic. Przedstawiona koncepcja, pomimo tego, że została zaplanowana jeszcze przed Rajdem Japonii, stała się w obecnych okolicznościach jeszcze bardziej aktualna. Kajetanowicz postawił sobie ambitny cel: walka w Rajdzie Barbórka. W tym roku podjęcie rękawicy wiąże się dodatkowo z walką o powrót do jak najlepszej sprawności fizycznej, która umożliwi prowadzenie samochodu rajdowego.

Rajd Barbórka rozpocznie się już w ten piątek (2.12.2022) od OS1 SZNAJDER Batterien Pruszków o długości 3,60 kilometra. Pierwsze załogi pojawią się na starcie o godzinie 17:35. Dalsza rywalizacja rozegrana zostanie w sobotę (3.12.2022) na pięciu odcinkach specjalnych, które zaplanował organizator. Najpierw kierowcy pokonają dwa razy odcinek specjalny Tor SŁOMCZYN (3,85 km), następnie zmierzą się dwukrotnie z najdłuższą próbą rajdu Tor SŁUŻEWIEC (5,38 km). Zmagania zakończy krótki, niespełna dwukilometrowy oes Autodrom BEMOWO DUET (1,78 km). Całą imprezę zwieńczy natomiast Kryterium Asów i legendarny odcinek specjalny Karowa (2,10 km), który wystartuje w sobotę o godzinie 17:30. Lista zgłoszeń tegorocznego Rajdu Barbórka zawiera aż 131 załóg!

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

Kalendarz 2023 – VTEC Cup Poland

VTEC Cup Poland
VTEC Cup Poland możecie zobaczyć u nas zarówno w papierowym wydaniu Rally and Race jak i regularnie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here