piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościKozioł drugi w Banovcach

Kozioł drugi w Banovcach

Najgorętszy wyścigowy weekend sezonu 2014 już za nami i to nie tylko za sprawą tropikalnych temperatur jakie panowały podczas Impuls Leasing Jankov Vrsok 2013, ale również rywalizacji jaka rozegrała się pomiędzy polskimi, a słowackimi zawodnikami, zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w poszczególnych grupach.

Zawody w Banovcach nad Bebravou przyciągnęły na start 114 zawodników, w tym bardzo mocno obsadzoną grupę kierowców startujących A grupowymi samochodami. Wśród nich na 3700 metrowej trasie pojawił się Krakowianin Grzegorz Kozioł, w swoim Mitsubishi Lancer Evo, który stoczył walkę ze Słowakiem Janem Milonem w Skodzie Fabii WRC oraz Maciejem Oleksowiczem, który przywiózł na zawody Forda Fiestę R5.

Sobota, to bardzo dobra jazda, która przyniosła drugie miejsce w grupie A. Niedzielne zawody również okazały się pomyślne dla krakowskiego kierowcy Mitsubishi Lancera. Podobnie jak w sobotę, Grzegorz Kozioł uplasował się na drugiej pozycji w grupie A, utrzymując pozycję lidera sezonu 2014.

Grzegorz Kozioł: To był bardzo pracowity weekend. Jak co roku w Banovcach miałem bardzo mocną stawkę w grupie A. Walka z samochodami WRC oraz R5 była bardzo ciekawa już od pierwszego podjazdu treningowego.  Na Jankov Vrsok mieliśmy okazję jeździć i po suchym i na mokrej nawierzchni, a pogoda zafundowała nam nawet grad. Jestem bardzo zadowolony z wyniku jaki udało mi się osiągnąć. Podwójne drugie miejsce to rezultat, który pozwala mi utrzymać fotel lidera w grupie A. Chciałem podziękować Maćkowi Oleksowiczowi za bezpośrednią walkę na tysięczne sekund podczas wszystkich podjazdów. Techniczna trasa w Banovcach, to najlepsze miejsce do spotkania rajdowych i wyścigowych kierowców. Wszystkim kibicom należą się podziękowania za wspaniały doping. Bez wsparcia moich partnerów: firmy Flora z Krakowa, UNI-MATIC oraz Rodax nie udało by mi się walczyć w tym sezonie. Auto perfekcyjnie przygotował Witek Serwis, a komputerem zajął się 4Turbo. Teraz kolejna runda GSMP w Siennej, którą niestety opuszczam, a więc na trasie wyścigu górskiego zobaczycie mnie dopiero na początku września w Korczynie.

inf. pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here