Tom Kristensson, aktualny mistrz Junior WRC przechodzi do kategorii WRC 2. Szwed rozpoczyna kolejny krok w swojej karierze z zespołem M-Sport Ford World Rally Team. Tom Kristensson rozpocznie przygodę z Fordem Fiesta Rally2 na asfaltowych drogach Rajdu Chorwacji. 

Kristensson zdobywając trzy z czterech możliwych zwycięstw w drodze do zeszłorocznych mistrzostw udowodnił, że jest szybki na każdym rodzaju nawierzchni. Teraz Szwed będzie miał okazję rozwijać się w szybszym aucie Rally2 w półfabrycznym teamie M-Sport Ford World Rally Team.

„Wspaniale jest powitać Toma w zespole. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak będzie się rozwijał w ciągu sezonu. Nieustannie obserwujemy kategorię Junior WRC, aby zobaczyć, kto robi największe wrażenie, a Tom zaimponował nam najbardziej – odnosząc zwycięstwo w swoim debiutanckim rajdzie! Pokazał dobre tempo na wszystkich nawierzchniach, wygrywając na śniegu, żwirze i asfalcie. To będzie jego pierwsza styczność z Fordem Fiesta Rally2, daltego będzie się musiał wiele nauczyć, gdy zacznie rywalizację z napędem na cztery koła” – powiedział szef zespołu M-Sport, Richard Millener.

Tu warto przypomnieć, że kariera Kristenssona rozwija się w bardzo szybkim tempie. Szwed trafił do fabrycznego teamu zaledwie po dwóch latach od debiutu w WRC. W których najpierw zdobył drugie miejsce w kategorii „juniorskiej”, a rok później ją wygrywając.

„Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że M-Sport dał mi możliwość dołączenia do ich zespołu WRC 2. Po zdobyciu tytułu Junior WRC Championship bardzo ciężko pracowaliśmy, aby opracować plan na ten rok i jestem niezmiernie wdzięczny moim partnerom i wszystkim wokół mnie, którzy umożliwili mi spełnienie moje marzenia” – powiedział Tom Kristennson.

Szwed wystartuje na trasach WRC z nowy pilotem – Davidem Arhusianderem, który zastąpi Joakima Sjoberga. Warto wspomnieć, że Kristensson odwiedził niedawno Polskę, gdzie wraz krakowskim oddziałem M-sportu najpierw testował Forda Fiesta Rally3, a podczas kolejnej wizyty wsiadł do Fiesty Relly2, w której wystartuje w Chorwacji.

„Ponieważ nie startowałem wcześniej w samochodzie z napędem na cztery koła, pierwszą rzeczą będzie jaką muszę zrobić, to wyczuć go i sprawdzić, które ustawienia są najlepsze dla mojego stylu jazdy. Muszę się jeszcze wiele nauczyć, ale jestem w najlepszym możliwym miejscu, aby to zrobić. naprawdę nie mogę się doczekać nadchodzącego roku ” – skwitował Tom Kristensson.