wtorek, 4 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKrupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił mu o ponad trzy sekundy pokonać Sebastiana Steca. Prawdziwa walka na wybrzeżu rozpocznie się o godzinie 14:00!

Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2022 wszedł właśnie w decydującą fazę. Tym razem, wbrew oficjalnej nomenklaturze, stawka turnieju zawitała na wybrzeże. Areną podjazowej batalii o triumf i kluczowe punkty do klasyfikacji generalnej będzie malowniczy odcinek łączący dwie miejscowości trójmiejskiej aglomeracji, Sopot oraz Gdynię. Miejscowi sympatycy cyklu GSMP świętują dziś też mały jubileusz, Grand Prix Sopot-Gdynia 2022 to już… 25. edycja tej imprezy! Za nami dwa, sobotnie podjazdy treningowe. Najszybszy na liczącej około 3050 metrów trasie okazał się Karol Krupa. Jego Skoda Fabia CT przecięła linię mety z czasem 1:25:348, ponad trzy sekundy szybciej niż Fiesta z Sebastiana Steca.

fot. gsmp.pzm.pl

Przedsmak prawdziwej walki

Fani górskiej rywalizacji mogli dziś o poranku choć częściowo zaspokoić swój głód. O 10:00 wystartował bowiem pierwszy przejazd treningowy na odcinku Sopot-Gdynia. Rozgrzewka padła łupem Sebastiana Steca w Fordzie Fiesta. Rezultat 1:28:225 pozwolił mu wspiąć się na szczyt wirtualnej tabeli wyników. Karol Krupa był minimalnie wolniejszy, zatrzymując stoper ze stratą ledwie kilku dziesiątych sekundy. Na trzeciej lokacie uplasował się Jędrzej Szczęśniak za sterami prawdziwej perełki cyklu GSMP, Lamborghini Huracan Super Trofeo.

Podczas drugiej próby Stec i Krupa ponownie zawalczyli ze sobą o najlepszy wynik. Skoda Fabia CT Krupy była jednak bezkonkurencyjna, zostawiając Fiestę Steca o trzy sekundy w tyle. Najniższy stopień wirtualnego, treningowego podium przypadł Romanowi Baranowi, który trójmiejskie trasy pokonuje za sterami Mitsubishi Lancera. Obecnie zawodnicy udali się do Sopotu, by wziąć udział w uroczystym otwarciu imprezy na rondzie zlokalizowanym przy ulicy Oskara Kolberga. W międzyczasie trwają też przejazdy VIP dla zgromadzonych kibiców. Oficjalny początek walki w ramach 11. rundy turnieju GSMP punktualnie o 14:00.

Obszerne relacje z minionych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znajdziecie naturalnie w najnowszym, 38. wydaniu magazynu Rally and Race. Własny egzemplarz możecie nabyć w sieci Empik, czołowych salonikach prasowych oraz sklepie Rally and Race. Wyniki poszczególnych przejazdów 25. Grand Prix Sopot-Gdynia dostępne są na tej stronie.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE