poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKrzysztof Hołowczyc miał wypadek. Zaliczył dachowanie w BMW

Krzysztof Hołowczyc miał wypadek. Zaliczył dachowanie w BMW

Krzysztof Hołowczyc zaliczył poważne dachowanie cywilnym samochodem na drodze niedaleko Oleszna w woj. zachodniopomorskim. BMW nie nadawało się do dalszej jazdy, ale kierowca jeszcze tego samego dnia wystartował w Rajdzie Baja 22 Drawsko Pomorskie.

Krzysztof Hołowczyc rozbił BMW w niedzielny poranek na jednej dróg w okolicy Oleszna. Anonimowy świadek zdarzenia wezwał służby ratunkowe pod numerem 112, ale na miejscu jako pierwszy pojawił się patrol Żandarmerii Wojskowej. To dlatego, że teren znajduje się pod jurysdykcją wojska.

Przeczytaj koniecznie: Dominacja Hołka

O zdarzeniu poinformowało Radio Zet, a służby wojskowe potwierdziły, że na terenie poligonu w Drawsku doszło do zdarzenia drogowego.

„Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany ze względu na stan techniczny, brak możliwości przemieszczania się tym pojazdem. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 0,0 prom. i został pouczony za wykroczenie z art. 97″ – przekazał rzecznik oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie kpt. Tomasz Zygmunt.

Art. 97 Kodeksu wykroczeń stanowi, że „kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany”.

Przedstawiciel wojska dodał, że na miejscu nie było innych uczestników zdarzenia poza Krzysztofem Hołowczycem, ale kierowca rajdowy nie odniósł obrażeń. Stan samochodu wykluczał dalszą jazdę. BMW przetransportowano lawetą.

Zobacz: Hołowczyc i Kurzeja zdobywają Mistrzostwo Polski

Jeszcze tego samego dnia Krzysztof Hołowczyc wystartował w niedzielnym rajdzie Columna Medica Baja Drawsko 22 Final Edition. Hołek wraz z pilotem Łukaszem Kurzeją wygrali odcinki specjalne i tym przypieczętowali zwycięstwo w całym sezonie wygrywając pięć z sześciu rund wchodzących w mistrzostwa Polski.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jeremy Clarkson – kompilacja dzwonów świeżo upieczonego dziadka [wideo]

Jeremy Clarkson dzwony crash compilation
Jeremy Clarkson - postać, ikona, celebryta. Kiedyś po incydencie na planie "wyleciał" z BBC, ostatnio wyrzucił go...

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here