Podczas Rajdu Monte Carlo zaprezentują się tradycyjnie zawodnicy startujący w klasie WRC 2. Zatem przyjrzyjmy się stawce tej kategorii.

Zdecydowanymi faworytami będą Adrien Fourmaux i Jamoul Reanud. Duet wystartuje w Fordzie Fieście Rally2 i będzie reprezentować barwy M-Sportu zarówno w tej klasie jak i w samochodzie klasy WRC. Tym drugim jednak pojadą tylko w pojedynczych rundach Mistrzostw Świata, a Fiestę WRC dzielić będą naprzemiennie z Teemu Suninenem.

Na trasach w okolicach Gap oprócz francusko-belgijskiego duetu wystartuje aż siedem załóg. Rodak Adriena, Erik Camili będzie próbował powtórzyć sukces sprzed roku kiedy wygrał inauguracyjną rundę WRC w tej kategorii. Po kilku dniach testowych Erik oraz jadący na jego prawym fotelu Francois-Xavier – Buresi zaprezentowali oklejenie Citroena C3 w najnowszej specyfikacji Rally2.

Drugim C3 Rally2 w barwach Sainteloc Junior Team wystartuję amerykanin, Sean Johnston. Podobnie jak Erik Camili podczas zeszłorocznej edycji odniósł zwycięstwo tylko, że w klasie RC 4.

Nikolay Gryazin wybrał w tym roku Volkswagena

Jedynym w stawce Volkswagenem Polo R5 pojedzie Nikolay Gryazin. Rosjanin zmienił Hyundaia i20 R5 na konstrukcję od niemieckiego producenta. Zmiany również dotyczą zespołu bowiem triumfator Rajdu Rzeszowskiego 2018 będzie bronił barw ekipy Movisport SRL. Zespołowym kolegą Gryazina będzie Enrico Brazzoli, który po raz szósty w karierze wystartuje autem kategtorii R5.

Z kolei za kierownicą i20 R5 zaprezentuje się młody talent i jednocześnie syn Pettera Solberga – Oliver, który w sezonie 2021 dołączył do Hyundai Motorsport N, w którego barwach będzie startował w klasie WRC 2.

Natomiast Toksport WRT wystawi dwie załogi w tym Andreasa Mikkelsena, który na sezon 2021 ma dość ambitne plany, które obejmują starty w WRC 2 oraz w ERC, a przy okazji udział w rozwoju nowej Skody Fabii R5.

Drugą Fabią Rally2 pojedzie Marco Bulacia, z którym zacięta rywalizację w sezonie 2020 toczył Kajetan Kajetanowicz. Dla Boliwijczyka będzie to debiut na śnieżnych oraz bardzo wymagających oesach Rajdu Monte Carlo.

Cały skład zobaczymy już na trasach wokół Monte między 21 a 24 stycznia.