Kuba Przygoński wystartuje w Finlandii

Kuba Przygoński

Finlandia kojarzy się kibicom sportu motorowego przede wszystkim z rajdami, ale dużą popularnością cieszy się także drifting. Z „Krainy 1000 Jezior” pochodzi także wielu znakomitych specjalistów tej dyscypliny. W nadchodzący weekend Kuba Przygoński, kierowca Orlen Oil wystartuje swoim samochodem Toyota GR86 w drugiej rundzie serii Drift Masters na torze Huvivaltio Power Park, w wielkim, bardzo popularnym parku rozrywki dla całych rodzin w zachodniej części Finlandii, niedaleko miasta Vaasa.

Podczas inauguracji sezonu w Walencji blisko dwa miesiące temu defekt układu elektrycznego samochodu nie pozwolił polskiemu kierowcy powalczyć o większą liczbę punktów, ale kolejna runda w Irlandii była już znacznie bardziej udana. Teraz Kuba Przygoński czeka z niecierpliwością na start w Finlandii. Oto, co powiedział tuż przed startem:

 

– Zbliża się półmetek sezonu Drift Masters. Podczas fińskiej rundy spodziewamy się na torze co najmniej 10 000 kibiców, bo tyle biletów sprzedali do tej pory organizatorzy. Wiadomo, że Finowie kochają motorsport i są niesamowitymi kibicami. Przyjeżdżają na zawody całymi rodzinami, często kamperami albo śpią w namiotach podczas weekendu. Runda Drift Masters w Power Parku to dla nich prawdziwe święto. Tor jest bardzo techniczny i zapewnia zaciętą walkę. Nie jest bardzo szybki, a to zapewnia wyrównaną rywalizację. Przy mniejszej szybkości jeździmy bliżej siebie, ale też zdarzają się kolizje. Wzdłuż trasy są betonowe ściany, o które będziemy dosłownie ocierali się tylnymi zderzakami, zapewniając kibicom niesamowite widowiskowo. Tam nie ma miejsca na błąd! Start w poprzedniej rundzie w Irlandii oceniam jako udany, a teraz znów jestem gotów do walki. Liczę na udany start w Finlandii, sporo punktów i awans w klasyfikacji na półmetku sezonu.

 

Warto dodać, że wraz z kilkoma innymi kierowcami z Polski Kuba Przygoński będzie bronił barw naszego kraju w Pucharze Narodów, w którym nasz zespół narodowy zajmuje obecnie trzecie miejsce.

 

PROGRAM ZAWODÓW

Piątek:             08.00 – 12.00  Treningi

13.00 – 15.00  Treningi

16.00 – 20.00 Kwalifikacje

Sobota:           10.00 – 11.30  Treningi

13.00 – 15.00 Top 32

Niedziela:       09.30 – 10.30 Trening przed finałami

16.30               Prezentacja kierowców Top 16

17.00               Finały Top 16

18.00               Finały Top 8

19.15               Ceremonia podium

(Wszystkie godziny według czasu lokalnego, tj. CET plus 1h)

 

KALENDARZ SEZONU DRIFT MASTERS 2024

  1. Walencja, Hiszpania             10 – 11 maja
  2. Mondello Park, Irlandia 15 – 16 czerwca
  3. Power Park, Finlandia 5 – 6 lipca
  4. Bikiernieki Circuit, Łotwa             2 – 3 sierpnia
  5. Rabocsiring Mariapocs, Węgry 23 – 24 sierpnia
  6. Wielki Finał Warszawa, PGE Narodowy, Polska 13 – 14 września