Kubica: Brakuje mi rajdów

Fot. Charly Lopez/DPPI/WEC

Czy Robert Kubica ma ostatni start w rajdzie samochodowym za sobą? Polski kierowca ma nadzieję, że odpowiedź brzmi nie, chociaż wyklucza powrót do pełnoprawnej rywalizacji.

Rajdy to ważny, lecz też burzliwy rozdział w karierze jedynego polskiego zwycięzcy Grand Prix. Wypadek na trasie Ronde di Andora gwałtownie przerwał jego występy w sporcie motorowym, lecz to właśnie za kierownicą rajdówki powrócił do startów i odniósł jeden ze swoich największych sukcesów, wygrywając kategorię WRC2 w 2013 roku.

Od czasu udanego powrotu na tory wyścigowe, Kubica odstawił rajdy na bok. W tym sezonie realizuje podwójny program, startując w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC w Ferrari 499P, a także w Europejskiej Serii Le Mans za kierownicą prototypu LMP2. W jeden ze swoich wolnych weekendów odwiedził Rajd Polski, co szybko zrodziło pytania o jego powrót do rajdówki.

„Szczerze mówiąc, brakuje mi nieco rajdów. Jestem ich wielkim fanem. Teraz mam jednak swoje sprawy związane z programem wyścigowym, więc od kiedy przestałem startować w rajdach na początku 2016 roku, patrzę na nie z perspektywy fana i kibica. Śledzę, co się dzieje [w WRC]. Śledzę rajdy bardziej niż całą resztę” – powiedział Kubica, cytowany przez Motorsport.com.

Polak przyznał, że chciałby wsiąść z powrotem do rajdówki, gdyby nie musiał przygotowywać się do startu i walczyć o jakikolwiek wynik sportowy: „Gdyby mogło być to dla zabawy, to tak, ale nie w celu rywalizacji. Oczywiście jest kilka rajdów w kalendarzu, które oglądam i o których myślę, że fajnie byłoby wystartować. Pamiętam jednak, ile wymaga to wysiłku i przygotowania. Jeśli jednak robi się to dla zabawy, można wziąć udział w rajdzie bez żadnej większej presji”.

Nie jest to pierwszy raz, gdy nazwisko Kubicy pada w jednym zdaniu z rajdami. Na początku roku Polak w formie żartu zapozował do zdjęcia sugerującego, że miałby podpisać umowę z zespołem Tobii Cavalliniego.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.