wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaAktualnościKubica i Szczepaniak testują przed Rajdem Szwecji!

Kubica i Szczepaniak testują przed Rajdem Szwecji!

Zbliża się druga runda WRC, w której wystartują dwie polskie załogi, obydwie Fordami Fiesta RS WRC stajni M-Sport. Jedną jest Robert Kubica i Maciej Szczepaniak, a drugą Michał Sołowow i Maciej Baran. My skupimy się na tej pierwszej. Kubica okazał się niesamowicie szybki w trudnych warunkach Rajdu Monte Carlo. Szybszy, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać! Kto by się spodziewał przed Rajdem, że wygra dwa pierwsze odcinki specjalne i od razu będzie się znajdować w czołówce, walcząc z obecnym Mistrzem Świata Sebastienem Ogierem? Tylko najwięksi optymiści mówili: zobaczycie, Robert będzie w czołówce.

Realiści natomiast byli zdania, że pierwsza szóstka będzie sukcesem. Naszym zdaniem, mimo iż Robert rajdu nie ukończył, to jednak po raz kolejny pokazał niebywałą wręcz szybkość i (po raz kolejny) niesamowity talent, a co za tym idzie: wreszcie jest naprawdę spora szansa, by za rok, może dwa, Polacy doczekali się Rajdowego Mistrza Świata. Testy przed Rajdem Szwecji tylko potwierdzają to co tu piszemy. Sami zobaczcie:

http://youtu.be/1NqnwAwGzm0

Robi wrażenie, prawda? Zauważyliście tego wysokiego Pana, który siedział na prawym fotelu i doradzał Kubicy? Tak, tak: to sam Marcus Gronholm, dwukrotny Rajdowy Mistrz Świata i wielki fan talentu Roberta, który pomaga mu w przygotowaniach do debiutu na w pełni śnieżnym rajdzie. Uwierzcie na słowo: pomoc takiego człowieka to wielki skarb!

Wielu jednak nie docenia tytanicznej wręcz pracy, jaką Robert wkłada w każdy swój sukces. To są setki przejechanych kilometrów na testach, oraz godziny w garażu i przy on-boardach, by możliwie perfekcyjnie dopracować notatki. Robert jest tytanem pracy i najlepszym przykładem powiedzenia: jak coś robisz rób to dobrze!

Tak swoją drogą, to sobie myślimy, że w jego przypadku należałoby je (owe powiedzenie) troszkę zmienić: Jak coś robisz rób to najlepiej, jak się tylko da! Zbliż się do perfekcji!

FORZA ROBERT!

NOWOŚCI

Podwójny pożar BMW Bartosza Ostałowskiego na DMP w Poznaniu

Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski na torze Poznań była niezwykle pechowa dla Bartosza Ostałowskiego. Jego BMW aż...

F1, WRC, RSMP w telewizji publicznej? Kibicu, wypełnij formularz KRRiT

KRRiT
Formuła 1, Rajdowe Mistrzostwa Świata, a może RSMP lub WSMP w... publicznej telewizji, całkowicie za darmo? Taki...

Harmonogram WSMP 9 i 10 – Tor Poznań

WSMP
Sezon ma się ku końcowi także w WSMP. Po wizycie na Słowacji Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wracają...

SuperOES IX Runda – Tor Kielce – action wideo

Kompilacja wszystkich najciekawszych przejazdów IX rundy SuperOesu na torze Kielce. Na tej rundzie kierowcy jechali w najbardziej...

68. Rajd Wisły – Harmonogram imprezy

Rajd Wisły
To jest już koniec - kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powoli dobiega końca. Została nam tylko...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here