poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKubica odejdzie z WEC?

Kubica odejdzie z WEC?

Włoski zespół Prema, zeszłoroczny team Kubicy, w sezonie 2023 nadal będzie występował w długodystansowych mistrzostwach świata WEC. Zespół tak jak zapowiadał, wystawi dwa samochody i ogłosił już nazwiska kierowców, wśród nich nie ma Roberta Kubicy.

Sezon 2023 dla Premy będzie drugim sezonem w wyścigach długostyansowych WEC – debiut w tej klasie wyścigów zespół zaliczył podczas ubiegłego sezonu 2022. Włosi polskiego kierowcę skusili wizją długofalowej współpracy, nie było to trudne bowiem Robert reprezentował barwy Premy już w seriach juniorskich. Zmagania w WEC w trakcie ubiegłego roku wielokrotnie nie szły po myśli zarówno krakowianina, jak i ekipy z Włoch. Dlatego też Kubica kilkukrotnie sugerował, że współpraca między nim a Premą dobiegnie końca.

Jest jednak światełko w tunelu. Mianowicie, we wtorek Włosi poinformowali, że zostają w WEC, dodatkowo wystawiają dwa samochody. Informacja o dwóch samochodach jest o tyle istotna, że teraz, Premie do skompletowania dwóch załóg potrzebne jest aż sześciu kierowców.

Przeczytaj także: Robert Kubica kierowcą rozwojowym Audi?

Do tej pory włoska ekipa ogłosiła 23-letniego Juana Manuela Correę oraz 19-letnią Doriane Pin. Dwójka tych kierowców mimo młodego wieku zabiera ze sobą do WEC bagaż doświadczeń. Może nie jest to bagaż rejestrowany jak w przypadku Roberta, ale na pewno jest to walizka podręczna. Amerykanin z ekwadorskimi korzeniami reprezentował Premę w minionym sezonie w wyścigach European Le Mans Series. Z kolei Francuzka ma za sobą rywalizację w ELMS i WEC samochodami niższych kategorii wyścigowych GTE.

Prema podkreśliła, że nazwiska kolejnych kierowców przedstawi wkrótce. „Zespół już rozpoczął przygotowania do nowego sezonu” – dodał zespół w komunikacie prasowym.

W kuluarach krążą pogłoski, że razem z Robertem szeregi włoskiej ekipy miałby opuścić również Szwajcar Louis Deletraz. Przez ostatnie dwa lata to właśnie Deletraz tworzył z Kubicą załogę. Wcześniej Kubica i Deletraz spotkali się w WRT, gdzie zdobyli tytuł mistrzowski ELMS w sezonie 2021.

Z Premą w kontekście jazdy dla nich w sezonie 2023 łączeni są między innymi Daniil Kvyat, Lorenzo Colombo oraz kierowcy fabryczni Lamborghini – Mirko Bortolotti i Andrea Caldarelli. Prema od 2024 r. ma nawiązać współpracę z Lamborghini. Owocem tej współpracy ma być wspólnymi siłami zbudowany i wystawiony do rywalizacji samochód klasy Hypercar.

fot. Robert Kubica – oficjalny profil Facebook

 

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

Szansa na bezpieczną rywalizację na Autodromie Słomczyn

Już 11 lutego na Autodromie Słomczyn odbędzie się Puchar Toru Słomczyn. To impreza kierowana do kierowców amatorów....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here