wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKubica wraca za kierownicę Alfy Romeo!

Kubica wraca za kierownicę Alfy Romeo!

Zarząd zespołu Alfa Romeo Racing Orlen poinformował, że Robert Kubica otrzyma kolejną szansę w bolidzie Formuły 1. Polak wystartuje w piątkowej sesji treningowej przed Grand Prix Styrii na austriackim Red Bull Ring.

Robert Kubica pełni w zespole Alfa Romeo Racing Orlen rolę rezerwowego kierowcy. Jego podstawowym zadaniem jest praca na symulatorze i wirtualny rozwój bolidu oraz testy nowych ustawień. W tym roku Polak miał już okazję sprawdzić w praktyce model C41. Po testach w Barcelonie, Kubica otrzyma kolejną szansę w Austrii.

fot. Alfa Romeo Racing Orlen – oficjalny profil Facebook

Robert Kubica – wpuszczony z ławki

Nie znamy dokładnych warunków kontraktu naszego zawodnika i wymagań, które na zespół Saubera nałożył zapewne sponsor tytularny, PKN Orlen. W kuluarach mówi się jednak, że Polak ma w umowie zagwarantowaną określoną liczbę startów w sesjach treningowych. Już za kilka dni Robert przejmie maszynę Kimiego Raikkonena, aby przetestować bolid przed pierwszym wyścigiem na Red Bull Ring. Nie będzie to jednak długa przejażdżka, 36 latek dostanie na to zaledwie godzinę.

Robert jest dla nas ważną bazą wiedzy. Jego praca w Austrii będzie bardzo ważna, zwłaszcza, że będziemy się tam ścigać przez dwa weekendy pod rząd. Robert wykonał naprawdę dobrą pracę podczas pierwszego w tym roku występu, nie możemy doczekać się kolejnego startu, kiedy pomoże nam w naszym rozwoju” – stwierdził Frederic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing.

Naprawdę nie mogę doczekać się powrotu za kierownicę. Zespół wykonał kilka dużych kroków naprzód, zwłaszcza ostatnio. Widać w nas ogromną pewność siebie. Doskonale wiem jak ważne jest pozostawać w gazie, jestem gotowy odegrać swoją rolą, aby oba weekendy w Austrii były możliwie jak najlepsze” – dodał nasz kierowca.

fot. Alfa Romeo Racing Orlen – oficjalny profil Facebook

Trzymamy kciuki, aby Robert coraz częściej zamieniał symulator na bolid, nie tylko w sesjach treningowych. Wszystkim fanom Alfa Romeo Racing Orlen przypominamy o tournee bolidu z 2018 roku po wybranych stacjach Orlen w naszym kraju. Treść oficjalnego komunikatu zespołu Sauber można przeczytać na stronie internetowej zespołu, choć trzeba przyznać, że jest on dosyć lakoniczny. Zachęcamy też do sprawdzenia poniższego materiału, na którym Kubica opisuje swoją pracę w wirtualnym samochodzie Alfy Romeo w siedzibie stajni.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

Euro RX w Höljes wygrywa Marklund po dyskwalifikacji Solberga

Drugą rundę Mistrzostw Europy Rallycross dywizji RX1 wygrywa Peter Solberg. Trzy godziny później zostaje zdyskwalifikowany przez sędziów....

NAJPOCZYTNIEJSZE