piątek, 24 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKubica wśród zwycięzców podczas debiutu w ELMS

Kubica wśród zwycięzców podczas debiutu w ELMS

Robert Kubica, Louis Delétraz i Ye Yifei wygrali 4-godzinny wyścig w Barcelonie. Był to debiut tej trójki oraz zespołu Team WRT w Europejskiej Serii Le Mans.

Po tym jak Delétraz zakwalifikował prototyp Oreca z numerem 41 na drugiej pozycji, Szwajcar utrzymywał po starcie drugą lokatę. Kiedy jednak czołówka zaczęła mieszać się z samochodami wolniejszych klas, upatrzył swoją okazję i wyprzedził prowadzącego Romana Rusinowa na początku 11. okrążenia.

Delétraz bardzo szybko odjechał na komfortowy dystans i praktycznie zadecydował o zwycięstwie. Od tego momentu załoga WRT traciła prowadzenie tylko w chwili zjazdów do boksów. Jako drugi za kierownicą Oreki zasiadł Yifei, natomiast Kubicy przypadł zaszczyt przejechania ostatnich 27 okrążeń i przekroczenia linii mety z przewagą ponad 22 sekund nad najbliższymi rywalami.

Drugi z polskich zawodników Mateusz Kaprzyk także zaliczył swój debiut w ELMS, za kierownicą prototypu wolniejszej klasy LMP3. 19-latek, wspólnie z Andreą Dromedarim, awansowali na dystansie czterech godzin z 15. pozycji startowej na 11. miejsce na mecie.

W klasie LMP3 startowały również dwa zespoły z polską licencją. Auta Inter Europol Competition zajęły 3. I 8. miejsce, przedzielone przez prototyp Team Virage na 7. pozycji.

Druga z sześciu rund tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans odbędzie się 16 maja w Austrii.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Votum pamięci Agnieszki Pyry – zbiórka trwa!

Rajdowa brać kolejny raz pokazała dowód swojego braterstwa i jedności. Zbiórka będąca hołdem dla tragicznie zmarłej Agnieszki...

Maciej Cywiński powraca do SuperCars na finałową rundę

Na koniec sezonu Mistrzostw Polski Rallycross będziemy mieć  nie lada niespodziankę w klasie SuperCars. Po prawie dwóch...

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

NAJPOCZYTNIEJSZE