wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiKucharczyk pojedzie F4 w Hiszpanii z MP Motorsport

Kucharczyk pojedzie F4 w Hiszpanii z MP Motorsport

Tymoteusz Kucharczyk z Birel ART wystartuje w sezonie 2022 w hiszpańskiej serii Formuły 4. Polak został wyłoniony z Richard Mille Young Talent Academy.

Informację o zakwalifikowaniu się polskiego kierowcy podał w czwartkowe przedpołudnie Polski Karting powołując się na Kartcom, jeden z najbardziej poczytnych serwisów kartingowych w Europie. Richard Mille Young Talent Academy umieściła krótką informację, że Polak Tymoteusz Kucharczyk został zwycięzcą testów, w których udział wzięło 12 kierowców.

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jak cytuje Polski Karting „utalentowany kierowca RK z zespołu Birel ART Racing Team zadebiutuje w hiszpańskim F4 w przyszłym roku z zespołem MP Motorsport. Ale wcześniej będzie jednym z bohaterów Kartingowych Mistrzostw Świata FIA – OK w Campillos pod koniec miesiąca.” Mistrzostwa świata w kategorii OK, w której ściga się Tymoteusz Kucharczyk odbędą się w Hiszpanii.

Tymoteusz Kucharczyk ściga się w zespole fabrycznym Birel ART, jest pod opieką PKN Orlen. Od kilku sezonów należy do najskuteczniejszych polskich kierowców w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE